Venüs Retrosu bu ay size kaybettirebilir

Venüs Retrosu Venüs'ün güzel etkilerini 4 Mart-16 Nisan tarihleri arasında ne yazık ki bize ulaştıramayacak. Venüs Retrosu dönemleri yeni ilişkilere başlamak ya da bitirmek için uygun zamanlar değiller, daha çok bu ilişkileri değerlendirmek için daha iyidir. Venüs Retrosu yaşanırken...

2
321
Venüs
Venüs

Merhaba arkadaşlar. Ben Elif Metin. Baktım Aklımca‘da hiç astrolojiye dair blog yazısı yok. O zaman ben yazacağım dedim ve işte karşınızdayım. Öncelikle sizinle Venüs Retrosu hakkında konuşmak istiyorum. Bir boğa burcu olarak bu kadar güzel ve aşk dolu gezegen enerjisine sahip olmak elbette ki çok güzel. Ama 4 Mart-16 Nisan tarihleri arasında ne yazık ki bu güzel etkilerini bize ulaştıramayacak.

Elif Metin
Elif Metin

Venüs Retrosu nedir?

Sıklıkla astroloji haberlerinde duyduğunuz gerileme olayına astroloji terimi olarak retro diyoruz. Venüs Retrosu da Venüs‘ün geri hareket etmesi demektir. Venüs Retrosu’nda Venüs güney Ay düğümü ile yakın derecede yer alır.

Venüs Retrosu’nun İnsanlar Üzerine Etkileri Nelerdir?

Venüs Retrosu dönemleri genellikle zorlanma dönemleri olarak bilinir. Zorlanma dönemlerinde biraz daha emin adımlarla ilerlemek ilişkilere dışarıdan bakma konusunda bizlere faydalıdır aslında. Kısacası bahsim o ki Venüs Retrosu dönemleri yeni ilişkilere başlamak ya da bitirmek için uygun zamanlar değiller, daha çok bu ilişkileri değerlendirmek için daha iyidir.

4 Mart-16 Nisan Venüs Retrosu

Venüs sadece kendi burçları(Boğa-Terazi) değil, tüm burçları etkisine alacak ve bu zaman aralığında;

  • Bir ilişkiye başlamak risklidir
  • Eğer var olan bir ilişkinin kötü gidişatından rahatsızsanız: Venüs bu ilişkinin acısız bir şekilde bitmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
  • Biten ilişkilerde de olduğu gibi mevcut iş yerinden memnun değilseniz iş değiştirmenin tam zamanı.
  • Alım satım işlerinde de risk almak önemli, fırsatlar yakalayabileceğiniz gibi kötü sonuçlarda almak mümkün, bu yüzden para işlerimi kısa süreliğine ertelemek bizim için iyi olacaktır.
  • Mutlu bir ilişki yolunda ilerleyip evlilikle taçlandırmak istiyorsanız yanlış zaman. Nişan, söz, düğün gibi olayları retroya denk getirmemeli ve üzücü bir şekilde bunları da ertelemenizde fayda var.
  • 21 Ağustos’a kadar sürecek olan Güneş tutulması sayesinde ertelenen işlerimiz tüm güzellikleriyle yoluna koyulmuş bir şekilde karşımıza çıkacaklardır.

Sıradaki Dolunay 11 Mayıs’ta Akrep Burcu etkisinde olacak. Arzulu aşklarda, güzel haberlerle birlikte buluşmak üzere…

 

Elif Metin’e teşekkürler

Sevgili arkadaşım Elif Metin’e blogumda misafir yazarlık yaptığı için teşekkür ederim. Bu keyifli yazıyı sizlerle buluşturmaktan onur duyuyorum. Bu güzel yazısının devamını da görmek umuduyla…

 

2 YORUMLAR

  1. Terazi burcuyum. Bu sözlerinizin doğruluğuna inanıyorum. Yaklaşık bir hafta önce ciddi sayılabilecek bir travma yaşadım ve haliyle bu beni etkiledi. (7 mart 2017). retronun geçmesi ve tekrar kendimi toparlamak için daha bir süre beklemem gerekecek sanırım.

    • Kesinlikle Venüs Retrosu’nun doğruluğuna bende inanıyorum. Bir sabah arkadaşım Elif’ten bir mesajla uyandım: “Bugün kimseyle sözlü tartışmaya falan girme.” Hemen bu mesajın ardından işimde ortaya çıkan problem, insanlarla ilişkilerimde ortaya çıkan problemler bu görüşü doğrulamama yetti. Retronun geçmesini dört gözle bekliyorum.

CEVAP VER