Blog Yazarlarına: 3 Ücretsiz SEO Anahtar Kelime Aracı

İnternet siteniz için en iyi ve ücretsiz 3 seo anahtar kelime aracını kullanarak arama motorlarında üst sıralarda bulunabilir, modaları ve en çok arananları görebilirsiniz. Blog yazarlarının en çok kullandığı seo anahtar kelime araçlarını sizler için yazdım.

10
212

İnternet siteniz için anahtar kelimeler arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için fazlasıyla önemli. Seo(Search Engine Optimization) kalitesi yüksek sayfalar, yazılar oluşturmak için en iyi yol doğru bir anahtar kelime seçimi yapmaktır. Doğru bir seo anahtar kelime modayı takip edilerek seçilebildiği gibi başkaları gibi düşünerek stratejiler ile seçilebilir.

Eğer amatör bir blog yazarıysanız bu anahtar kelimeleri bulmak için muhtemelen ücret ödemek istemezsiniz ve ücretsiz seo anahtar kelime araçlarını kullanmak istersiniz. Seo anahtar kelimeleri takip ederek blogunuzu arama motorlarında üst sıralara taşıyabilir, okuyucu kazanabilirsiniz. WordPress SEO konularında da seo anahtar kelimelerin yeri oldukça önemli. Peki ya bu seo anahtar kelime araçları nelerdir?

Seo Anahtar Kelime Araçları

Google Trends seo anahtar kelime sorgulama aracı logosu.

Google Trends bize seçtiğimiz kategori ve ülkede tarih itibariyle en çok aranan kelimeleri göstermekle birlikte seçtiğimiz bir kelimenin belli tarih, konum, kategoride zamana bağlı aranma sıklığını gösteriyor. Seçtiğiniz konumda en çok aranan yerleri de işaretleyerek ilgili sorguları önünüze sunuyor.

Örnek olarak “kahve” kelimesini sorgulatıyorum ve sonuç:

Google Trends’te “kahve” kelimesinin sorgulaması

Anahtar kelimeler konusunda insanı uzman yapan Google Trends her blog yazarının mutlaka kullanması gereken o nadide araçlardan sadece birisi.


En iyi seo anahtar kelime araçlarından Übersuggest logosu

Yine ücretsiz seo anahtar kelime aracı olarak güzel bir servis: Übersuggest. İstediğiniz kelimeyle belli bir konumda arama yapıyorsunuz ve size kelimeyle ilgili bütün aramaları sunuyor.

Yine örnek olması için “kahve” kelimesini arattım. Sonuçlara bakalım:

Übersuggest seo anahtar kelime aracıyla “kahve” kelimesini arattım.

KeywordTool.io logosu.

KeywordTool’da ücretsiz seo anahtar kelime araçlarından bir tanesi. Bu sefer arama yapılacak bir kelime ve dil seçiyorsunuz. KeywordTool sizin için ilgili seo anahtar kelimeleri çıkarıyor.

KeywordTool.io’da “kahve” kelimesi araması

Bu seo anahtar kelime araçlarını kullanarak en çok rağbet gören yazılarınızı yazabilirsiniz. Bu 3 aracında ücretsiz seo anahtar kelimelerini göstermesini çok beğeniyorum. Yazı yazarken en çok kullandığım araçlar arasında sadece bir kaçı.

Peki ya siz hangi seo anahtar kelime araçlarını kullanıyorsunuz?

10 YORUMLAR

  1. Özellikle keywordtool.io sitesini cok faydali buldum cok hizli calisiyor. Simdiye kadar Google’dan buldugum birkac siteyi kullandim fakat bu siteler daha fazla kelime sunuyorlar. Yaziniz icin tesekkürler.

  2. 1. yazdığınız site bence aralarında en iyisi, bize bu hizmeti ücretsiz sunduğunuz için çok teşekkür ederiz. Artık yazılarınızın takibindeyim.İyi çalışmalar

  3. Sektörden Sektöre Keyword Kelimeler Değiştiği İçin Tabiki Böyle Sitelerin Kurulması Gayet Normaldir.
    Hem Site Sahiplerinin İşine yaracak Kelimeler ve en çok neyin arandıklarını bilmesi için böyle sitelerden yararlandıklarında sıralamalarda yükselmek için kelime bazlı seo çalışması yaptırarak sıralamada ilk sıraya bile çıkabiliyorlar bu da hem günlük tekil ve çoğul hitini arttırmakla kalmayıp legal bir site içinde google adsenseden yüksek miktarda kaznaç sağlanmasını sağlıyor yinede verdiğiniz bilgiler buradaki birçok insanın bilmediği konular yani ziyaretcilerimizin %90 nında Etkili Olacaktır Ellerinize Sağlık Güzle Bir Yazı Olmuş.

  4. Kafama takılan sorunlardan bir tanesiydi açıkcası bu durumda sayenizde öğrenmiş oldum, Google’ın bu hizmeti ücretsiz şekilde sunduğunu bilmiyordum fakat tahmin etmeliydim mesela yıllardır profesyonel şekilde hazırlanan bin dolarlık uygulamaları ücretsiz sunarken anahtar kelimeleri bulmamıza yarayan bir sitemi ücretli olacak teşekkür ederim emeğinize sağlık

  5. Genelde google kullanılıyor, her zaman doğru sonucu veriri ama benim farklı bir önerim var, o gün veya dün olmuş yeni bir seç hakkında makalle yazarsanız çok hızlı geri gönüş sağlarsınız.

CEVAP VER