Tarz Sahibi Olmak İsteyenler İçin Alışveriş İpuçları

Tarz sahibi olmayı neredeyse herkes ister ama çoğu kişi bunu başaramaz. Bazen tarz sahibi olmak isterken tercih ettiği giysileri ve aksesuarlarını gereksiz yere kalabalıklaştıran giyim tarzları görüyoruz. Gerçek anlamda tarz sahibi olmak isteyenler bazı kıyafet ve aksesuar alışverişleri için birtakım ipuçlarının takip edilmesi gerekir.

Alexa Chung / Tarz sahibi olmak

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki tarz sahibi olmak yalnızca giysi ve aksesuar seçimi demek değildir. Tüm bunların öncesinde kişinin kendine olan güveni, başkalarına karşı nezaketi, ağır başlılığı, zarafeti kişisel anlamda gerçekten tarz olmanın altın kurallarıdır. Bu koşulları sağlayan kişilerin giyim konusunda da Tarz Sahibi Olmak İsteyenler İçin Alışveriş İpuçları vardır.

 Herkeste Olandan Kaçının

Tarz sahibi olabilmek özgün olabilmeyi de gerektirdiği için kesinlikle o dönem birçok kişi tarafından tercih edilen modelleri, renkleri tercih etmemelisiniz. Aksi takdirde sahip olmak istediğiniz tarzın bir özgünlüğü kalmayacaktır. 2016 yılında çiçek desenli gömlek moda olmuş ve çok fazla insan tarafından tercih edilmişse siz başka modellere yönelmelisiniz. Aynı şey üzerinizde taşıyacağınız her şey için geçerlidir. Farklılık ve özgünlük yaratmak adına Retro ya da klasik modeller ile günümüzü yansıtan modelleri bir arada kullanabilirsiniz.

 Tarz Size Yakışandır

Tercih edeceğiniz giysilerin herkeste olmayan modeller ve renkleri hususunun ardından tercih ettiğiniz giysilerin üzerinize yakışması, sizi hoş ve etkileyici göstermesi de çok önemlidir. Üzerinizde kötü duran bir ceketle ya da pantolonla tarz olabilmeniz imkânsızdır.

Size yakışanı giyin

Renk Ve Aksesuarların Önemi

Seçeceğiniz renklerle kontrast yaratmak fakat bunu yaparken kendinize yakıştırmak tarz sahibi olmanın önemli ipuçlarındandır. Bazı renk uyumları kişileri daima tarz gösterir, örneğin siyah ve altın rengi. Beyazın ise küçük detaylarda gizli büyük önemi bulunmaktadır. Son olarak tercih edeceğiniz aksesuarlar da üzerinize gereksiz kalabalık yaratmamalı, göz yormamalıdır.

 

 

Tarz olmak aslında zor olmadığı gibi kolay da değildir. Sadece incelikleri fazla gözden geçirip iyi seçimler yapmayı gerektirir. Ayrıca mutlaka Instagram’daki ünlüleri de takip edin. Sizlere iyi fikirler verebilir. Hepinize mutlu günler dilerim!

PAYLAŞ
Önceki İçerikDar odalara yapılacak özel dekorasyon önerileri
Sonraki İçerikAdobe Flash Player nedir? Ne için kullanılır?
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Çaylak bir girişimci adayı sayılabilirim. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri… Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme okuyorum.

CEVAP VER