Sweet & Sour Mix Nedir? Nasıl hazırlanır?

1
12215
lime

Sweet & Sour Mix başta Lnychburg Lemonade ve Long Island kokteyllerinde kullanılan bir kokteyl sosudur. Tatlı ve ekşi karışımı anlamına gelen Sweet & Sour Mix evde çok basit bir şekilde de hazırlanabilir.

Kolay Sweet & Sour Mix Tarifi

Temel malzemelerimiz portakal suyu, yeşil(misket) limon suyu, normal limon suyu, su ve şeker. Misket limonunuz yoksa canınızı sıkmayın, sıkıntı olmaz. Ama yine de o güzel tadı misket limonun varlığındandır. Sıkma limon suları yerine konsantre ya da limon sosunu da kullanabilirsiniz, tabi kokteylinizin tadının kalitesini düşüreceği de aşikar.

Misket limon ve normal limon suyunun karışımı
Misket limon ve normal limon suyunun karışımı

3 bardak su ve 3 bardak şekeri orta kısık ateşte şeker suyun içerisinde çözünene kadar karıştırın. Ardından başka bir kabın içerisine alarak koyu kıvama sahip bu sıvıya 2 bardak limon suyu, 2 bardak portakal suyu ve 1 bardak yeşil limon suyunu ekleyin. Karıştırın ve soğutun!

Sweet & Sour Mix kokteyl sosunuz hazır! Tazeliğini kaybetmeden tüketmeye özen gösterin.

Sweet & Sour Mix Nereden satın alabiliriz?

15-20TL gibi fiyatlarla Metro gibi mağazalarda satışı mevcut. Pratik bir çözüm olabilir satın almak. Peki kokteyllerin tadına aykırı mı: evet.

Sweet & Sour Mix’in En Güzel Tarifi

Taze limonlarla taze Sweet & Sour Mix hazırlanışı
Taze limonlarla taze Sweet & Sour Mix hazırlanışı

Yukarıda bahsettiğim tarif en basit haliydi. Peki Sweet & Sour Mix’in orjinal tadı mı? Tabi ki hayır. 1 su bardağı taze sıkılmış limon suyu, 1 su bardağı portakal suyu, yarım su bardağı taze sıkılmış misket(yeşil) limon suyu, yarım su bardağı toz şeker çok iyi bir şekilde karıştırılır, çalkalanır. Ardından soğutarak kullanırsınız. Bu karışımı taze ve günlük tüketmeye özen gösterin. Eğer gerçekten çok yoğun değilsem ben bu tarifi uyguluyorum. En kaliteli ürünü ortaya çıkarmak için en iyi malzemeleri kullanmak ve en iyi yapım tekniğini kullanmak esas.

Elimden geldiğince bilgim doğrultusunda size Sweet & Sour Mix’i nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştım. Eğer sizinde konu hakkında düşünceleriniz varsa mutlaka bana yorumdan iletin.  Bir pazar sabahı evinizi canlandırmak için kullanabilirsiniz bu tarifi. Yaparken de fotoğraflarınızı bana atarsanız, zevkle paylaşmak isterim. Mutfak aşktır. Aşkla, sanatla, zevkle kalın.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikGünce #1
Sonraki İçerikJack Daniel’s Lynchburg Lemonade Tarifi!
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

1 YORUM

CEVAP VER