Şirket verimliliğini artırmanın 7 yolu

İster bir şirketin genel verimliliğini artırma görevi ile karşı karşıya kalın ister sadece verimliliği nasıl iyileştirilebileceğinizi merak edin, tüm bunlar için bazı ipuçları mutlaka yardımcı olacaktır.

2
102
Şirket verimliliği
Şirketinizin verimliliğini artırmanın 7 yolu

Her şirket, ofislerini olabildiğince verimli çalıştırmak istemesi oldukça normaldir. Yani, fikir en iyi ürün ve hizmetleri en düşük maliyetle sunmaktır. Yöneticiler tarafından sıkça yapılan bir hata, kaliteyi miktar ile karıştırmaktır.

İster bir şirketin genel verimliliğini artırma görevi ile karşı karşıya kalın ister sadece verimliliği nasıl iyileştirilebileceğinizi merak edin, tüm bunlar için aşağıdaki ipuçları mutlaka yardımcı olacaktır. Kaliteyi geliştirirken şirket verimliliğini artırmanın birkaç yolu vardır. İşte, şirketinizin verimliliğini arttırmanın 7 yolu:

1- Şirket içinde açık iletişim kültürünü geliştirin

Şirketiniz bir “açık kapı politikası” uyguladıysa, zaten doğru yönde yönlendirilmiş durumdasınız demektir. Bu harika bir başlangıç, ancak bir adım daha ileri götürmeyi düşünün. Gerçekten açık iletişim kültürü yaratın ve sonucunda daha moralli bir ofisin sonucu olarak verimliliği arttırın.

Bölümler arasındaki iletişimin yanı sıra, yönetim ve personel arasında iletişimi, işbirliğini ve geribildirimi teşvik edin. Bu, fikir akışını canlandıracak ve sonuç olarak daha üretken bir ekip oluşturacaktır.

2- Akıllı mobil cihazları kullanın

 

Ipad, çalışma
İşletmenizin verimliliğini artırmanın 7 yolu

Akıllı telefonlar, tabletler ve diğer akıllı cihazlar verimliliği artırmaya yönelik son derece etkili bir adımdır. Satış ekibiyle telefon görüşmesi yaparken satış ekibinden telefonla ve e-postalarla iletişim kurmalarını sağlamak için satış personeline akıllı telefon sağlayın. Tabletler onlara hareket halindeyken sunumlar oluşturup bunları düzenleme yeteneği kazandırır ve görevleri birleştirip öncelik vermeye yardımcı olur. Verimliliği artırmak için tasarlanan sayısız uygulama bu iki cihazda da mevcuttur.

Akıllı bir mobil cihaz ile yönetim sistemi uyguladığınızda, şirketinizi daha etkili prosedürlere doğru ve hızlı bir şekilde ilerleteceksiniz. Bu, aynı şekilde müşteriler ve çalışanlar için daha kaliteli bir deneyim sunacak ve sonuçta daha güçlü bir sonuç elde edilecektir.

İlginizi çekebilir: İş dünyasında 5 iş, pazarlama, ekonomi dergisi

3- Geribildirimleri dikkate alın

Çalışanlarınızın kendilerine ait görüşleri vardır. Bütün şirketi, bunun için bir çıkış oluşturarak hem olumlu hem de olumsuz geribildirimleri kabul etmeye teşvik edin. Bina içinde iletişim kurmak ve şirket hakkında önerilerde bulunmak için personel için genel bir merkez belirlemek iyi bir fikirdir. Birçok şirket, bunu işi ilgilendiren konular ve güncellemeler için tek duraklı bir dükkân olarak hizmet eden, insan kaynakları konularına odaklanan belirli bir web sitesi aracılığıyla yapmayı tercih ediyor.

Yeni şirketler ve küçük işletmeler için daha kişisel ve ekonomik bir yaklaşım, fikir paylaşmak için haftalık veya aylık toplantılar düzenlemektir. Fikir paylaşmak için ofisin ortasında bir bülten tahtası da kullanabilirsiniz.

4- Teknolojilerinizi güncelleyin

Şirket dosyaları
Şirket dosyaları

Eski bilgisayarlara bağlı olan 10 yaşındaki monitörler mi? İlk bakışta şüphesiz büyük bir maliyet gibi görünüyor, ancak çalışan bilgisayarlarının ve yazılımının periyodik olarak güncellenmesi mutlak bir zorunluluktur. Üretkenliğin en temel faktörünü göz önünde bulundurursak, ofis bilgisayarlarını en verimli şekilde çalıştıran yazılım ve donanımla donatmanız, verimliliği arttırmak için yapmanız gereken ilk şey olmalıdır.

Basit bir sabit sürücü yükseltmesi veya RAM arttırması yapabilirsiniz, ancak bilgisayarların sürekli olarak, birkaç yılda bir düzenli bakıma girmesi ve derinlemesine kontrol edilmesi gerekir.

5- Ergonomik standardı yükseltin

Şirket çalışanı
Şirket çalışanı

Çalışanlarınızın çalışma alanlarını ergonomik standartlar ölçüsünde analiz ettiniz mi? Ergonomik standartları iyileştirmek ve personel hakkında temel bilgiler vermek için elinizden geleni yapın. Bir profesyonel getirin ve standardı sağlamak için bir seminer düzenleyin.

Personelinize sandalyeler, ayak dayamakları ve klavyeler gibi bu standartlara uygun ofis ekipmanı tedarik edin. Buna bir masraf olarak bakmayın; bu uygulama, çalışanların üretkenliği arttırarak kârlı geri dönüşler sağlayacak ve çalışanların tazminat taleplerini azaltacak bir yatırımdır.

6- Sosyal medya pazarlaması çalışmalarını hızlandırın

Kadın çalışan
Kadın çalışan

Sosyal medya, bu günlerde uygulanabilir en uygun pazarlama araçlarından biri olduğunu kanıtlanıyor. Kesinlikle sıcak ve göz ardı edilmeyecek bir konudur. Bu platformları işinizi tanıtmak için kullanmak son derece önemlidir. Her hafta birkaç saat bu işleme zaman ayırmak, ortalama bir şirketin sosyal medya hesaplarının yeteri kadar takip edilmesini sağlayacaktır.

Kendinize bir iyilik yapın ve sosyal medya koordinatörünüzü HootSuite, Sprout Social ve MarketMeSuite gibi düzenlenmiş uygulamaları kullanması için teşvik edin. Bu programlar, sosyal ağ hesaplarını tek bir uygun gösterge tablasında birleştirerek, her birinin zamanında kontrol edilmesini ve yayınlanmasını kolaylaştırır.

7- Çalışanlarınız süreçlerini analiz edin

Başarılı şirketler genel verimliliklerini ölçmek için mevcut çalışanlarına anketler düzenlerler. Doğrudan denetçiler, her bir departmanla bireysel görevlerin nasıl yürütüldüğünü belirlemek için bir saat kadar zaman geçirirler. Daha sonra notları karşılaştırmak için bu denetçilerle görüşürler ve işleri daha hızlı ve verimli hale getirecek bir yol olup olmadığını tartışırlar. Bu uygulamayı kesinlikle yapın.

Bu etkinlik, daha önce bahsedilen artan iletişim uygulamaları ile büyük oranda geliştirilecektir. Herkes böyle iş birliği yaptığında, daha fazla ve daha verimli iş yapılır.

Bu yazı, aklimca.com için yasam.io tarafından hazırlanmıştır.

ARACIYasam.io
PAYLAŞ
Önceki İçerikNapoli ve Floransa’da Pizza Turu
Sonraki İçerikÖğretmeninize Özel Hediyeler Seçin
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

2 YORUMLAR

  1. Paranın yüzü sıcaktır arkadaşlar.. Ben misal; çoğumuz gibi market teftişine çıkıyorum, Ezine alıyorum arabaya koyuyorum, iki dakika sonra “yok yok pahalı” deyip peyniri geri bırakıyorum daha ucuzuna bakıyorum. Bu sanırım benim ayıbım olmasa gerek! Öncelikli olarak çalışanlarınıza insani şartlar sağlayabilirseniz emin olun moral motivasyon artacak bu da verime yansıyacaktır. Yoksa ofise iki top almışsın bir dart koymuşsun Google Ofisi yapacağım demişsin bırakalım bu lümpen tavırları. Ne Allah’tan korkuyoruz ne kuldan utanıyoruz. Eşim bankacı Mobbing’in kralını yaşıyor, ben bi tık daha iyi çalışıyorum buna rağmen salamurabüs’te seyahat edip akşam turşu halde eve geliyorum aldığım da vergi dilimine gidiyor. Şimdi bunlar bize reva mıdır?

    • Bence her şey para demek değil. Çalıştığınız yerdeki mutluluğunuz ve işi severek yapmanız da çok önemli. Patronumuz o konuda çok anlayışlı insanlar kendilerini sorumlu hissedip daha iyi çalışıyor

CEVAP VER