Çocukluk hayalimdi bu, tarih beni hep tanısın istedim. Ben varım, yok olurum. Yıllar, asırlar beni tanısın istedim. Zordu ya da kolaydı, önemli olan bu değil. Bugün on binlerce insan tarafından okunan bir blog yazarıyım. Doğukan Yılmaz ismini gururla taşımamı sağlayan güzel bir durum bu.

Blogunu çok sıkı takip ettiğim bir blog yazarı olan Evren Soyuçok(www.evrengunlugu.net)‘tan e-posta gelmiş. Tabi ben bunu blogunda kullandığı yazılımın otomatik gönderdiği bir bildirim olduğunu düşünerek geç okudum. Hatta bu rahatlıkla arkadaşlar sofrasında göz atayım dedim e-postaya. Bir de ne göreyim? Başvuru yapıp yapmadığımı bile unuttuğum Türkiye’de blog yazarlığının değer kazanmasını sağlayacağına inandığım Gelecek Vadeden Bloglar projesine 6 değerli jüri üyesinin kabul oylarıyla kabul edilmişim. “O zaman dans!” diyorum.

Mutluyum çünkü

Aklımca‘ya attığım adım kesin karar verilmiş, hedefler edinilmiş, planlanmış bir adım değildi. Tek hedefim vardı: hayatımın dosyasını oluşturmak. Ne tanıdığım bir blog yazarı, ne de beni bu işe kalkışmama bir motivasyon kaynağım mevcut değildi. Hiç bir beklentim olmadığı gibi blog yazarı olduğum fikrine kapılmam da uzun sürdü. Bugün çok sayıda -benim için çok- kişi tarafından okunmak ve okurlara faydalı olduğumu görmek benim adıma büyük bir başarım. Gelecek Vadeden Bloglar’da yer almak bu fikrimi desteklememe sebep oldu.

Aklımca’ya yön verme zamanı geldi

Biraz önce bahsettiğim şekilde tek bir gayeyle oluşturduğum Aklımca’yı bugün bu duruma getiren şey her gün karşılaştığım birbirinden benzersiz güzellikler oldu. Bana bir sorumluluk daha eklenmiş oldu Aklımca’nın bu gelişimiyle. Bu sorumluluk ise sizlerin daha yüksek fayda sağlayabileceği hale getirmek.

Aklımca’yı bir genel-kişisel blog karmaşasıyla yayın hayatına geçirmiştim. Birbirinden zıt ve uzak 10’larca kategori mevcuttu. Aklımca tek yazarlı bir blog olduğu için çoğu kategoride yazı bile paylaşamıyordum. Aklımca’nın ilgi alanını daraltarak yola devam ediyorum. Sizlerin daha rahat ve daha faydalı dolaşım sağlaması için de daha fazla ilgileneceğim.

Teşekkürler sonsuz bir sel

Değerli Aileme:

Bugün Aklımca’da ya da sosyal medya hesaplarımda karşılaşmış olduğunuz her şey ailemin bana olan tanımış olduğu imkanlar ve sonsuz destekleriyle ortaya çıktı. Teşekkürlerimin en temelini bu güzel aileme: annem Ayfer Yılmaz, babam Mete Yılmaz ve kardeşim Doğucan Yılmaz’a gönderiyorum.

Çevreme:

8-9 yıl öncesinden benim yayın hayatına girmemi sağlayan Saskara Haber sahibi Bayram Çağlayan’a, tanıdığım günden bu yana vizyonumu ve hayat bilincimi geliştiren akrabam Baran Barış Yılmaz’a, onunla birlikte yaşadığımdan bu yana birden fazla kez aynı işe el attığımız sevgili yazar Mustafa Oğuz Mucurluoğlu’na, beni dergilerde yazın hayatına başlatan sevgili edebiyat öğretmenim Muhammet Girgin’e, yazın hayatımı geliştirerek benden hiç bir desteğini esirgemeyen, bana yaratıcı yazarlık dersleri veren sevgili yazar Emin Baş’a, kurmuş olduğu İkaros Fanzin dergisi ile beni kadrosuna dahil eden sevgili Murat Alagöz’e; ve daha burada ismine yer vermediğim onlarca sevdiğim kişiye teşekkürlerimi borç bilirim.

Gelecek Vadeden Bloglar Projesi’ne:

Türkiye’de blog yazarlığının gelişmesine katkı sunmak amacıyla bu projeyi başlatan ve jürisinde bulunan evrengunlugu.net‘e; değerli vakitlerinden çok büyük fedakarlıklar edip bu projeyle ilgilenen, gelişmesi için emek veren, blogumu inceleyerek eleştirilerini asla esirgemeyen, belki de Aklımca’da çok büyük emekleri bulunacak değerli diğer jüri üyeleri olan blog yazarları spaksu.com, varol.us, kelimelerbenim.com, kuyruksuzucurtma.com, mutlueller.com‘a teşekkürlerimi sunarım.

Gelecek Vadeden Bloglar projesine göz atmak, daha fazla bilgi almak ve katılmak için şu linki takip edin: http://www.evrengunlugu.net/gelecek-bloglarda/

3 YORUMLAR

  1. Doğukan, GVEB’e girişini bu denli yüksek bir enerjiyle karşılaman beni inanılmaz mutlu etti. Blog yazmaya gönül veren senin gibi bilinçli arkadaşlarla dayanışma içinde olursak Türkçe içerikli blogları daha etkin ve kaliteli bir seviyeye getirebiliriz. Hep birlikte bu yolda üreterek be faydalı yaratarak yürümek dileğiyle. Tekrar hayırlı olsun 😉

CEVAP VER