Promosyon Çanta

Promosyon çantaların tercih edilmesinin sebebi, firma tanıtımı yapmak aynı zamanda logo veya markayı ön plana çıkarmak istenmesidir. Bu sayede promosyon çantalar aracılığı ile hem markanızı hem de logonuzu birçok kişiye ulaştırmış olacaksınız.

3
126

Promosyon çantaların tercih edilmesinin sebebi, firma tanıtımı yapmak aynı zamanda logo veya markayı ön plana çıkarmak istenmesidir. Firmalar ismini daha çok kişiye duyurmak için çeşitli tanıtım ve reklam yollarına başvurmaktadırlar. Aynı zamanda markalarının ve logolarının daha tanıdık hale gelmesini sağlamak için bireylerin günlük hayatlarında sık sık kullandıkları eşyaları tanıtım aracı olarak kullanmaktadırlar. Firmalara ait logolar firmaya ait bilgilerin kişilerin bilinçlerine yerleşmesine yardımcı olan araçlardan biridir. Firmalar logolarını ve markalarını tanıtmak için en çok promosyon çantaları tercih etmektedirler. Fakat promosyon çanta tercih edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Promosyon çanta tercihinden önce markayı temsil edecek logonun iyi tasarlanmış olması gerekmektedir.
Logo iyi tasarlanırsa eğer akılda kalıcılığı aynı zamanda markanın daha çok kişi tarafından bilinmesi sağlanmış olacaktır. Bu sayede promosyon çantalar aracılığı ile hem markanızı hem de logonuzu birçok kişiye ulaştırmış olacaksınız. Promosyon çantalar üzerine logo dışında istediğiniz diğer bilgileri de ekleyebilirsiniz. İsteğinize göre isterseniz sadece logo ve internet sitenizi bulundurursunuz veya firmanızın resmi iletişim bilgilerini ve ulaşım adresini promosyon çanta üzerinde bulundurursunuz. Promosyon çanta seçimi yaparken ön planda tutulması gereken renktir. Promosyon çantanın rengi ne kadar canlı olursa çanta o kadar çok dikkat çekecektir. Promosyon çantanın üzerinde bulunan logonun renklerine uygun olacak şekilde tercih edilen kenar biyeleri, saplar ve körüklerin renkleri promosyon çantanın ilgi çekiciliğini arttıracaktır.

Promosyon çantalar kumaş kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Kumaş kalitesinden dolayı çeşitlilik gösteren promosyon çantalar, elyaf bez çantalar, İmperteks Kumaş çantalar, Amerikan Bezi Çantalar, Hediyelik Çantalar, Doğa Dostu Çantalar, Fuar Çantaları, Kuyumcu Çantaları, Eczane Çantaları ve Plaj Çantaları olarak ayrılmaktadır. Promosyon çantaların kullanım kategorileri farklılık göstermektedir.
Promosyon çanta kullanılacak olan kuruluşlar farklılık gösterebilir. Fuarlara katılan firmalar, yurt içi ve yurt dışı fuarlarında, konferans ve organizasyonlarda firmanın logosunun veya iletişim bilgilerinin bulunduğu baskılı bez çantalar hem firmanın kurumsal yapısını ön plana çıkaracaktır hem de broşür, katalog ve numünelerin müşterilere daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde ulaşmasına sebep olacaktır. Bu nedenle fuarlara katılan firmaların kurtarıcıları promosyon çantalardır. Konferans ve Şenliklerde kullanılan promosyon çantalar ile içerik ön plana çıkarılmaktadır. Eczanelerde ve Optikçilerde kullanılan promosyon çantalar hem ürünlerin içine rahatça sığmasını ve müşterilerin rahat bir şekilde taşımalarına yardımcı olmakta hem de müşterilerin bu çantaları uzun süre farklı amaçlar ile kullanmalarını sağlamaktadır. Kuyumcular ve Gümüşçüler, mücevher ve altın satışları sırasında promosyon çanta tercih etmektedirler. Kuyumcular ve Gümüşçüler tercih ettikleri promosyon çantaların üzerine logolarını ve iletişim bilgilerini altın veya gümüş yaldız ile yazdırmaktadırlar. Turizm şirketleri ve Oteller firmalarının tanıtımı için ve müşterileri için promosyon çanta kategorileri arasından plaj çantalarını, otel çantalarını ve havlu çantalarını kullanmaktadırlar. Son dönemde ise promosyon çanta olarak renkli resim bakılı ofset çantalar tercih edilmektedir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAnonim olarak telefon görüşmesi: BlindID
Sonraki İçerikMistik Felsefede Bilgiyi Edinmenin 3 Yolu: Gnosis, mathesis, pathesis
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

3 YORUMLAR

CEVAP VER