Güne pasajlarla başlayın, zihninizi açın: Bir Yudum Kitap

Günü en yüksek verimle sonlandırmak için güne en güzel umutlarla, mutluluklarla başlamanın bir yolu güne gözleri açınca beş dakikalık bir pasaj okumak. Bir Yudum Kitap her sabah mail kutunuza 5 dakikada okuyabileceğiniz bir pasaj gönderiyor. Radyo Karavan'ı aç, kahveni demle: iyi okumalar!

3
307
Bir Yudum Kitap
Bir Yudum Kitap

Güzel bir pazar sabahı ve Radyo Karavan dinliyorum! Eksik bir şeyler var, kahvemi hemen demliyorum ve maillerimi kontrol ediyorum. İlk okuduğum mail Bir Yudum Kitap‘tan her sabah mail kutuma düşen pasajlardan biri. Peki ya sabah uyandığınız zaman beyninizin uyuşukluğunu nasıl yok edersiniz ve zihninize bir yön verirsiniz? Duyma, görme, dokunma duyularınızı harekete geçirdiğiniz zaman algılarınızın açılacağından emin olabilirsiniz. Şimdi Radyo Karavan’ı açın, kahvenizi yapın ve gelin bu yazıyı okuyun.

Bir Yudum Kitap nedir?

Yeni bir güne gözlerinizi açtığınız anda uzanın telefonunuza açın posta kutunuzu. Size daha o sabahın başında kitaplardan alıntı pasajlar gönderen o platform işte Bir Yudum Kitap. Biryudumkitap.com e-postanıza her gün en fazla 5 dakikada okuyabileceğiniz hikaye ve roman pasajlarını gönderir.

Neden okumak?

Okumak insanı içine çeker. Bütün duygu ve düşünceleri satırların arasına alır, ıslatır, eğer, büker, götürür, getirir, ısıtır, soğutur… Ben genelde duygu ve düşüncelerimden kurtulmak istediğim zaman kendimi bir kitabın iki kapağı arasına sıkıştırırım. İşte Bir Yudum Kitap’ın gönderdiği pasajları bu yüzden seviyorum. Sabah sabah 5 dakikada zihnim tamamen yenileniyor, yeni bilgilere ve düşüncelere açık bir şekilde başlıyorum güne. Bir güne huzursuz ve mutsuz devam etmemek için güzel bir seçenek diyebilirim.

Biryudumkitap.com’da bir kullanıcının yorumunu okumuştum:

İlk pasajı aldığımda hatırlayıp gülümsedim, ayırdım bir kenara gün içerisinde okurum diye. Sonra onu okumayı erteledikçe sorumluluk hissim rahatsız etti.

Kesinlikle bende de böyle oldu diyebilirim. “Aaa ne kadar güzel” diyerek kaydolduğum bu güzel oluşumdan ilk mailimi almıştım. Sonra okurum dedim ve ertesi gün bir pasaj daha mail kutuma düştü. Onun içinde aynısını söyledim. Sonrasında ise gerçekten bu durum rahatsız etti. Bir deneyeyim dedim, bir daha biryudumkitap.com’un gönderdiği pasajı pas geçmek diye bir durum olmadı.

Kitap, kahve, kadın
Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitao kalbinize iyi gelir.

Neden okumak sorusuna geri dönersek eğer: okuyun. Hayaller kurmak için, ölü ruhu canlandırmak için, gözü körleştiren dünyaya tepki olarak gözleri açmak için, efendi, beyefendi, hanımefendi olmak için okuyun.

Şimdi kaydolun Biryudumkitap.com’a. Hatta okurken dinleyebileceğiniz güzel bir müzikte benden gelsin:

3 YORUMLAR

CEVAP VER