Marmaris’te Safari ve Dalış Macerası!

Şehir hayatı beni hep yoruyor. Yılda en az bir kaç defa deniz kenarına dinlenmeye gidiyorum. Ancak bir kere bile Marmaris'e uğramamıştım. Bu açıkçası gezmeyi seven bir Ankaralının Anıtkabir'e gitmemesi gibi bir olay. Bolca teşekkürler ki güzel bir seyahat acentası sponsorluğunda yakın zamanda bu ayıba bir son verdim.

0
37
Marmaris Günlük Turlarla Jeep Safari
Marmaris Günlük Turlarla Jeep Safari

Doğma büyüme Ankaralı biri olarak denize hasretim. Şehir hayatı beni hep yoruyor. Yılda en az bir kaç defa deniz kenarına dinlenmeye gidiyorum. Bugüne kadar Marmaris’in sağından solundan çok geçtim. Kuşadası, Didim, Bodrum, Milas, Fethiye… Ancak bir kere bile Marmaris’e uğramamıştım. Bu açıkçası gezmeyi seven bir Ankaralının Anıtkabir’e gitmemesi gibi bir olay. Marmaris günlük turlar ile çok karşılaşıyordum. Dedim ki Doğukan, bu ayıba bir son ver. Bolca teşekkürler ki güzel bir seyahat acentası sponsorluğunda yakın zamanda bu ayıba bir son verdim.

Muğla’nın güzel bir ege ilçesi Marmaris o kadar özgün bir yer ki, okuyucularına öner de insanlar da istifade etsin dedim. Düşünün yani o kadar düşünceliyim.

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği bu güzel yerde uzun sahil şeridini, çam ormanlarıyla kaplı tepeleri izlemek gerçekten çok güzel. Genelde benim tarzım çadır atıp, bir hafta orada pineklemektir. Ancak böyle bir turizm cennetinde bundan daha güzel yapılacak o kadar fazla aktivite var ki. İster tekne turlarına katıl, ister jeep safarilerine katıl.

Hatırlarsanız daha önce bir kez daha blogumda Marmaris günlük turları ile ilgili tanıtım yazısı almıştım. Anlayacağınız ben bu işi o zamandan kafama koymuştum. Ancak benim aklım tekne turunda ya da jeep safarisinde değil de tüplü dalıştaydı! Eskişehir’de de Sakaryabaşı’nda dalış etkinlikleri yapılıyor ama bir türlü gidemedim be abi. Marmaris’in kusursuz ve dinlendirici adalarında dalış yapmak… Zaten suyu seven bir adamım. Su bana enerji veriyor.

Diğer taraftan hem gezmek hem eğlenmek mi istiyorsun. Jeep safari yap. Keyifli vakitler geçirebileceğiniz en güzel etkinliklerden birisi. Hatta arkadaşlarınızla bir kaç kişi olarak katılırsanız daha fazla eğleneceğinize eminim. Birde yanınıza bol bol su stoklamayı unutmayın. Hisarönü’ne tırmanırken daha kalbiniz küt küt atacak benden söylemesi. Bırakın biraz çamurlanın. Birde kimi gruplar su savaşı yapıyorlarmış. Bu safari turu ciğerlerinizin oksijen depolarını tamamen dolduruyor. Turun sonlarına doğru şelaleden suya atlayın delicesine. Daha daha niceleri…

Ve son olarak bu güzel aktiviteleri deneyimlememe katkılarından dolayı https://www.marmaristravelagency.com/tr‘ye teşekkürlerimi sunarım.

CEVAP VER