Küçük işletmeler neden sosyal medyada olmalı?

Herkesin fikrini özgürce belirttiği bu dönemlerde, iletişimle beslenen ve insanların iletişime bu denli önem verdiği bu zamanlarda küçükte olsanız, büyükte olsanız mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Sosyal medya öncelikle marka bilinirliğinizi artırır.

0
96
Küçük işletmeler sosyal medyada

Herkesin fikrini özgürce belirttiği bu dönemlerde, iletişimle beslenen ve insanların iletişime bu denli önem verdiği bu zamanlarda küçükte olsanız, büyükte olsanız mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Sosyal medya öncelikle marka bilinirliğinizi artırır. Ardından tüketicilerinize güvenilirliğinizi benimsetir sonradan da satış yaparsınız. Apple, Migros, Vodafone gibi markalarda gördüğümüz gibi insanlar benimsediği ve kendisiyle iletişimini üst düzeyde geliştiren markaları besliyor. Sosyal medyayı asla geçici görmeyin. Bundan sonra hayatımızın her alanında ve her yerinde sosyal medya olacaktır. Farklı boyutlarda da olsa, şekil değiştirse de bundan sonra hep var olacak. İşte bu yüzden sizde yerinizi almalısınız. İşinize kendinizi de dâhil edin. Müşterilerinizle iletişiminiz her zaman tam olsun. İletişimi odak noktası edinin. Hitap ettiğiniz müşteri için neler yapabilirsiniz, bunları düşünün.

Bir hikâyeniz olsun

Sosyal medya mesajları

İşinizi dayandırdığınız temel hedefleriniz müşterileriniz için önemlidir. Ne kadar büyük, küçük işletme olursanız olun müşterilerinize anlatabileceğiniz bir hikâyeniz olsun. Müşterilerinize karşı dürüst olun. Size güvenen bir müşteri kitlesi sizi benimseyecek ve besleyecektir. Müşterilerinize kendinizi zaman kazanarak anlatabileceğiniz en uygun yer sosyal medyadır.

Sosyal medya iletişim aracıdır

Eğer özetleyecek olursak sosyal medya bir iletişim aracıdır. İletişimi sağlam olan markanız her zaman sevilecektir. Apple müşteri destek departmanlarıyla yaptığınız görüşmelerde en son ne zaman sinirli, huzursuz görüşmeyi sonlandırdığınızı size hatırlatmak isterim. Bu iletişim aracını öyle dikkatli kullanmak zorundasınız ki size karşı dönük bir silah bile yaratabilirsiniz kendi ellerinizle. İşte bu noktada iyi bir sosyal medya danışmanıyla çalışmanın önemini bir kez daha belirtiyoruz. Sosyal medyayı kullanırken dikkatli olmalısınız. Eminim hiç biriniz işletmenize dönük bir silah yaratmak istemezsiniz. Sosyal medya danışmanları sizi büyük bir yükten kurtararak gözden kaçıracağınız hataları ortadan kaldırır. Aynı zamanda sizlere işletmeniz için daha kaliteli bir sosyal medya profili sunar. Daha önce yazmış olduğum İşletmeler için sosyal medyaya giriş yazımında dikkatinizi çekeceğini düşünüyorum. Mutlaka o yazımı da gözden geçirin. Yakın zamanda sizlere sosyal medya ile ilgili daha geniş bilgi içerikleri sunacağım. İşletmeniz için iyi dileklerimi sizlere sunuyorum. Hepinize başarılar dilerim.

CEVAP VER