Jack Daniel’s Tennessee Honey Nedir? Nasıl İçilir?

4
5095
jack daniels tennessee honey

Bira içmeyi pek sevmiyorsanız, özellikle rakı üzerine biraz daha alkol almak istiyorsanız güzel bir viski tercihleriniz arasındadır. İzmir’de katıldığım Tuborg eğitiminin ardından 15’e yakın tekel dolaştım Jack Daniel’s Tennessee Honey 35cl bulabilmek için. Gireceğim en son tekelde bulabilmiş olmam ise harika.

Alkolü sek içmekten ziyade alkollü kokteylleri tercih ederim her zaman. Bir önceki yazılarımdan da bildiğiniz üzere Lynchburg Lemonade‘ta Jack Daniel’s kullanıyorduk. Aynı zamanda Lynchburg Lemonade en sevdiğim içecekler arasında. Fakat İzmir Hilton’da odamda Lynchburg Lemonade hazırlayacak imkanım pek yoktu. Bundan dolayı Jack Daniel’s Tennessee Honey denemeye karar verdim. Biraz araştıralım.

Jack Daniel’s Tennessee Honey nedir?

Jack Daniel's Tennessee Honey

Bir ABD eyaleti olan Tennessee’de kömürden süzülerek Jack Daniel’s viskisiyle yapılan bir viski likörüdür. %35 alkol oranına sahiptir. Karamel ve bal kokuları burnunuza tüterken kehribar rengindeki bu likör damağınızı şenlendirecek.

Jack Daniel’s Tennessee Honey nasıl içilir?

Sek ya da kokteyl içerisinde içime uygundur. Sek içerken tavsiyem bol buzla, oldukça soğuk içmenizdir. Aynı zamanda farklı içimleri de vardır. Bir viski bardağına bir dilim limon sıktıktan sonra içine bir limon dilimi atıp bol buzla içebilirsiniz.

  • Tennessee Tea: 2 ölçü Jack Daniel’s Tennessee Honey, 1 ölçü sweet and sour mix(evde sweet&sour mix nasıl hazırlanır? isimli yazımı takip edebilirsiniz), 1 ölçü kola. Kırdığınız buzlarla birlikte bir viski bardağına tamamını karıştırın.
  • Jack Daniel’s Tennessee Honey Smash: Taze nane yaprağını, biraz buzu ve bir miktar limonu ezin, içerisinde istediğiniz tatlandırıcıyı ekleyin. Benim favorim yeşil elma şurubu. Ardından Jack Daniel’s Tennessee Honey ekleyin. Shaker’da iyice karıştırın.
  • Tennessee Fun Cocktail: Bal ve böğürtlen şurubu, yeşil limon suyu, buz ve Jack Daniel’s Tennessee Honey’i karıştırın.
  • Money Honey: Limon suyu, kan portakalı suyu, Jack Daniel’s Tennessee Honey ve buzu karıştırın.

Daha önce çalıştığım yerde Jack Daniel’s Tennessee Honey shot şeklinde satılıyordu. Açıkçası bir alkol bu kadar olamaz diyerek yabancı kaynakları araştırdım ve bu kokteyl bilgilerine ulaştım.

Övgüye boğmak gibi bir şey yapmamın anlamı yok çünkü mutlaka bunu denemeniz gerekiyor.

4 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın