Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade Tarifi!

1
475
lynchburg lemonade

Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade

Size “Dayanın! Sabredin! Yaz bitiyor, sıcaklar bitiyor!” demiyorum. Size Lynchburg Lemonade için diyorum. En sıcak havada bile sizi serinletecek tek gerçek bence. Lynchburg Lemonade ismini Amerika’nın Lynchburg Kasabası’ndan alıyor. Jack Daniel’s ile yapılan bu kokteyl Jack Daniel’in doğduğu kasabadan dünyaya dalga halinde dağılmış durumda! Hadi gelin kokteylimizle biraz ilgilenelim.

Lynchburg Lemonade yüksek alkollü, keskin bir tadı olmayan ve rahat bir içime sahip kokteyldir. Satışı İstanbul’da oldukça fazla olan ancak Eskişehir’de mekanlarda pek gözde olmayan bir içecektir. Gözde olmamasının sebebi insanların tercih etmemesinden ziyade insanlara sunulmaması. Fakat istediğiniz zaman yapıyorlar. Yakın zamanda Lynchburg Lemonade satışını ve tanıtımını şu an çalıştığım yerde artırmayı da düşünüyorum.

Öncelikle Lynchburg Lemonade hazırlamak için Sweet & Soul Mix‘e ihtiyacınız var. Bu mixi hazır alabileceğiniz gibi Sweet & Soul Mix tarifimi okuyarak da hazırlayabilirsiniz.

Jack Daniel's Lynchburg Lemonade Bardağı
Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade Bardağı

Genellikle Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade için yukarıda resmini gördüğünüz bardak kullanılır. Ancak bulamazsanız uzun ve büyük bir meşrubat bardağınızı kullanabilirsiniz.

Malzemeler

Buz küpleri
4 cl Jack Daniel’s Viski
2 cl Portakal Likörü
2 cl Sweet & Sour Mix
Sade gazoz

Hazırlanışı

Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade bardağınızı buz küplerinizle doldurun. Jack Daniel’s i, portakal likörünü, sweet & sour mixi katın ve son olarak bardağı ağzına kadar gazozla doldurun. İçine varsa yeşil limon dilimleri, yoksa normal limon dilimleri atın ve çok iyi bir şekilde karıştırın.

Servis için hazır!

Eskiden böyle sıcak günlerde yaptığım en güzel içecek taze ve özenilmiş limonataydı. Lynchburg Lemonade bende alkol ve ferahlığı bir araya getirdiği için vazgeçilmezlerim arasına girdi. Eğer sizde Lynchburg Lemonade hakkında düşüncelere sahipseniz bunları benimle paylaşın! Şimdiden hepinize afiyet olsun. Sevgiyle, Jack’le kalın…

Gezdiğim bloglar arasında Lynchburg Kasabası hakkında güzel bir yazı buldum. Lynchburg Hakkında İlginç Bilgiler yazısının sizin ilginizi çekeceğine eminim. İyi okumalar!

1 YORUM

Bir Cevap Yazın