Bu iskeleler çok güvenli

Kiralık iskele hizmeti önümüzdeki yıllarda ülkemiz için gelişen sektörlerden bir tanesi olacaktır. Ama şuan için yıllardır bu sektörde iskele kiralama hizmeti veren...

0
62
Kiralık İskele Hizmetleri

Güvenli kiralık iskele hizmetleri değer kazanıyor

Kiralık iskele hizmeti önümüzdeki yıllarda ülkemiz için gelişen sektörlerden bir tanesi olacaktır. Ama şuan için yıllardır bu sektörde iskele kiralama hizmeti veren firmaları bekleyen büyük bir mali külfet vardır. Kiralık iskeleciler senelerdir geliştirdikleri, çoğalttıkları iskele ekipmanlarını komple değiştirip güvenlikli iskele kiralama sistemine geçmelilerdir. Bu hem zaman alacak, hem de çok büyük yatırımlar gerektirecek bir durum oluşturmaktadır. Çünkü TSE sertifikalı yeni iskele sistemleri galvaniz kaplama olmak zorundadır. Kiralık iskele firmaları açısından bu durum ise hem mevcut kiralanmakta olan boyalı iskeleleri kullanılmaz hale getirip hem de yeni alınacak olan galvanizli iskele sistemlerinin fiyatını arttırmaktadır. Ama güvenlikli iskele kiralama firmaları bu maliyeti göze almış ve Türkiye’de büyük bir değişimin fitilini ateşlemiştir.

Bu şekilde güvenlikli iskele kiralama da artık tüm Türkiye’de bilinen ve aranan bir ürün haline geldi. Bu konu hakkında merak edilen birçok şey vardır. Tüm merak edilenleri detaylı olarak tek tek incelemek için mutlaka TS EN 12810-1. ve TS EN 12811-1. standartlarının incelenmesi gerekmektedir. Tüm standartları inceledikten sonra güvenli iskelenin ana hatlarını da incelemelisiniz. Güvenli iskele ölçüleri serbest yürüme bölümü, 500 mm ve (c – 250 mm) değerlerinden hangisi daha büyükse en az o değerde olmalıdır. Dikmeler arasındaki net mesafe h1a, h1b: sırası ile bağ elemanları ya da enine ara bağlantılar ile çalışma alanı arasındaki net baş mesafesi, h2: net  omuz yüksekliği, h3: çalışma alanları arasındaki net baş yüksekliği, p: Baş yüksekliği kısmındaki net genişlik 300 mm ve (c – 450 mm) değerlerinden hangisi daha büyükse en az o değerde olmalıdır, W: çalışma alanları için genişlik sınıflarını incelemelisiniz.

Ankara Kiralık İskele Hizmetleri

Güvenlikli iskele kiralama sistemlerinde Türkiye’de genel olarak tercih edilen genişlik sınıfı W06’dır. Yani yürüme platformu olarak kullanılan sac kalasların yan yana 2 tane kullanılması durumundaki genişliği 60 cm den az, 90 cm den çok olmamalıdır. 90 cm üzeri genişlik istenir ise w09 ve üzeri sınıflar kullanılmalıdır. Buradan anlaşılacağı üzere yan yana gelen 2 kalasın toplam 60 cm den az olamayacağı için, kullanılacak bir kalasın eni minimum 3 cm olmalıdır. Tam güvenli iskele üzerinde çalışan bir işçi standart minimum baş mesafesi yüksekliği 190 cm olarak belirlenmiştir. Güvenli iskele yürüme platformları üzerinde çalışan bir işçinin arkaya doğru düşmesini önlemek için ise 2 sıra korkuluk yatay elemanı kullanılmalıdır. Bunların minimum ölçüleri 47 cm şeklinde olmalıdır.

Ankara’da güvenlikli iskele kiralamak isterseniz ankariskelekiralama.net adresinden fiyat ve teknik bilgileri öğrenebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHindistan’ın En Otantik Şehri Kolkata’da 48 Saat
Sonraki İçerikAvukat Sepeti ile Yıldızlı Projeler Yarışması’na katıldık
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

CEVAP VER