Instagram İşletme Hesabı Nedir? İşletme Hesabına Geçme

7
2216
instagram

500 milyon kullanıcıya sahip olan Instagram, kullanıcıların yanı sıra bir çok firma ve satış sayfasını da bünyesinde barındırıyor. Bunları da göze alarak çıkartmış olduğu bir güncellemede işletme hesabı profillerini ortaya koydu. Instagram İşletme Hesabı nedir? İnstagram işletme hesabına nasıl geçebilirim? sorularına cevap verelim.

Ayarlar kısmında karşınıza çıkan işletme profili özelliğiyle işletmesi olan, işletmesinin ürünlerini Instagram üzerinden satan kişiler için harika bir özellik. İstatistiklerinizi de takip etmenize olanak sağlayan Instagram yine eksiksiz bir işe adım attı.

Instagram İşletme Hesabı

Instagram işletme profiliyle profiller biraz daha itibar kazandı denebilir. Tahminimce Instagram üzerinden ürünlerini satan satıcılara güvenmeyenlere bir nebze de olsa güven kaynağı olacaktır. Profilde tek dokunmayla profil sahibinin cep telefonunu arayabiliyorsunuz. E-posta atıp girdiği konuma haritadan rota çizebiliyorsunuz.

instagram-istatistikler-aklimca

Fazladan Instagram istatistik uygulamalarının kullanımına olan ihtiyaç biraz da olsa azaldı. Her kullanıcı için önemlidir istatistikler. Kaç kullanıcının ziyaret ettiği, ortalama beğeni sayısı, ortalama takip sayısı, gösterim sayıları… Instagram en yeni güncellemesi olan işletme hesaplarına gönderilerini takip etme avantajı sundu.

Instagram işletme hesabına nasıl geçebilirim?

Instagram işletme hesabı güncellemesi henüz Türkiye için kullanıma açılmadı. Bu yüzden VPN aracılığıyla Instagram’a gireceğiz. Size adım adım instagram işletme hesabına geçiş anlatımı:

 1. Instagram uygulamanızı kapatın. Bir VPN uygulaması indirip, ABD üzerinden bağlanın.
 2. Seçenekler’e girin.
 3. İşletme Profiline Geç’e tıklayın.
 4. Facebook ile bağlanmanız gerekecek. Bağlanması için izin verin.
 5. Ardından bilgilerinizi girin ve işlemi bitirin.
isletme-profiline-gecis-aklimca
Instagram İşletme Hesabı ‘na nasıl geçilir? Instagram İşletme Hesabı ‘na geçiş.

7 YORUMLAR

 1. Merhabalar. Konu güzel fakat güncel değil ve yetersiz. Türkiye’de şuan aktif olarak kullanılıyor işletme özelliği. Ayrıca Facebook olmadan geçebilir miyiz ya da mümkün değil mi? vs. Bunlara göre yazıyı yeniden düzenlemenizi tavsiye ederim. İyi günler dilerim.

 2. İnstagram işletme hesabı ürün ve satış yapanlar açısından çok daha kullanışlı oldu. En azından daha kurumsal, müşteri size mail, telefon DM ve diğer tüm kanallardan ulaşmak istiyor. Bu sebeple bir çok kanal sunarsanız iletişim olarak işletmeniz müşteriler açısından bir adım daha önde olacaktır. İşletme hesabı oluşturmak için anlattığınız bilgiler gerçekten başlangıç için iyi bir paylaşım olmuş.

 3. Merhaba ,
  Var olan bir işletme hesabını devralacağım güvenlik açısından sadece şifre vs değiştirdikten sonra başka bir işlem yapmam gerekir mi ? eski sosyal medyacının erişimesini istemiyorum.
  Teşekkürler.

  • Merhabalar Metin bey,
   Sosyal medya yönetiminde en önemli konu her ne kadar beğeniler, takipler, müşteriler olarak anlaşılsa da hesap güvenlikleri göz ardı ediliyor. Sizi bu hususa dikkat ettiğiniz için tebrik ediyorum. Zira en çok göze batmayan bir açık olmaktadır. Bir marka hesaplarının yabancı kişilerin eline geçmesi kuşkusuz korkunçtur. Öncelikle bağlantılı tüm uygulamalarla ilişkileri kestiğinizden ve sağlam, güvenli bir şifreyle şifreyi değiştirdiğinizden emin olun. E-posta adresinizi de değiştirin. Bağlantılı hesapları gözden geçirin. Güvenlik açığı oluşturabilecek hesapları kaldırın. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkin hale getirin. Böylece güvenlik duvarınızın %80’ini kurdunuz demektir. Daha sonradan bilgileri yüksek güvenlik ile koruyun.

   İyi çalışmalar,

CEVAP VER