Google AdSense Türkiye faaliyetlerini durdurma kararı aldı mı?

Google AdSense web sitesi sahiplerine sundukları içerikler üzerinden para kazanmalarını sağlayan bir sistem olarak neredeyse tüm web site sahipleri tarafından kullanılmakta. Her gün insanların binlerce TL gelir elde etmesini sağlayan Google AdSense Türkiye faaliyetlerini durdurma kararı mı aldı? Durduruyor mu? WMAracı'ndan gelen "SON DAKİKA - Google AdSense Türkiye Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı!" mesajı nedir?

3
67
Google AdSense Türkiye faaliyetlerini durdurma kararı aldı mı

Google AdSense web sitesi sahiplerine sundukları içerikler üzerinden para kazanmalarını sağlayan bir sistem olarak neredeyse tüm web site sahipleri tarafından kullanılmakta. Her gün insanların binlerce TL gelir elde etmesini sağlayan Google AdSense Türkiye faaliyetlerini durdurma kararı mı aldı? Durduruyor mu? WMAracı’ndan gelen “SON DAKİKA – Google AdSense Türkiye Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı!mesajı nedir?

Google AdSense nedir?

Google AdSense web sitesi sahiplerine ürettikleri içerikler üzerinden içerik ve ziyaretçilere uygun reklamlar yerleştirilerek gelir sağlanılan bir sistemdir. Reklamlar ürünlerini tanıtmak isteyen işletmeler tarafından oluşulur. Web site sahipleri ise gösterilmesine aracılık etmiş olur.

Google AdSense Türkiye Faaliyetlerini durdurma kararı aldı mı?

Şu an henüz net bir bilgim olmasa da aslında WMAracı’nın 1 Nisan şakası olduğunu düşünüyorum bende.  Ama bu mesaj geldiği andan itibaren bütün web site sahiplerinin kara kara düşündüğünü ve telaşlı telaşlı araştırdığına eminim.

Google AdSense Türkiye faaliyetlerini durdurur mu?

Booking.com ve PayPal Türkiye’de durdurulmuş olsa bile Google AdSense reklamlarının Türkiye’nin ekonomisinde geniş payı var. Durdurulduğu zaman tüketim durgunlaşabilir. Google Türkiye’den çekileceğini sanmıyorum.

PAYLAŞ
Önceki İçerikYemeksepeti’nden İş Bankası Maximum’lulara 20TL İndirim! 31 Mart’a Kadar
Sonraki İçerikAlevi Köyleri
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Çaylak bir girişimci adayı sayılabilirim. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri… Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme okuyorum.

3 YORUMLAR

  1. WMaracı’nın kullanıcılarına gönderdiği mesajın içeriği böyleydi. Ancak ben girmeden bunun 1 Nisan şakası olduğunu anlamıştım. Çünkü böyle bir olay, internet reklamcılığı sektörünün bitmesi anlamına geliyor, bu da şu an için imkansız 🙂

Bir Cevap Yazın