Derz Temizliği ile Bembeyaz Derzler

1
263
derz

Evimin temizliğini ben her zaman ikiye ayırırım: görünür kısımlar, görünmeyen kısımlar. Ev temizliğinde dezenfekte etmenin önemli olduğu kadar da evin iyi bir görünüme sahip olması benim için çok önemlidir. Evime baktığım zaman içim huzurlu olmalı. Bir çok kişi açısından da öyledir muhtemelen. Bütün temizliği yaptınız bitirdiniz ama fayansların arasındaki derzleriniz eğer beyaz ise kirden simsiyah olmuş durumdadır uzun süreli kullanımda. Dikkatli bakmayınca farkına da varmazsınız muhtemelen benim gibi. Derz temizliği için bir çok elimizin altında bulunan temizlik ürününü kullansam da yeni almış bulunduğum CILLIT BANG‘in bir ürünü ile bu çok kolay oldu.

Derz Temizliği Nasıl Yapılır?

Derz temizlemek için internet üzerinden satılan bir çok makine, kalem… mevcut. Fakat o kadar para dökmeye gerek var mı bilemedim. Kolay bir şekilde en yakın marketten Cillit Bang Derz Temizleyicisi ya da Cillit Bang Süper Güçlü Yağ ve Kir Sökücü ürününü edinebilirsiniz. Çok güzel köpüklü temizlik yapıyor. Mutfağımın zeminindeki fayanslara sıkarak köpüğün üzerinden sünger ile geçerek yaydım. Bir dakika kadar ya bekledim, ya beklemedim ardından süngerin arkası ile her bir derz çizgisinin üzerinden iki üç defa geçtim. Güç uygulamadan, yorulmadan 5 dakika içerisinde bütün derzlerim tekrardan beyaza döndü. Temizlemediğim kısma bakınca gerçekten temizlenmiş halinin çok daha güzel olduğunu farkettim.

Kirli Derzler
Derz temizliği öncesi kirli derzler
Derz temzliği sonrası beyaz derzler
Derz temzliği sonrası beyaz derzler

Cillit Bang Süper Güçlü Yağ ve Kir Sökücü

Yağı, yanmış kirleri ve en zorlu yemek lekelerini bile saniyeler içinde söker atar. Çatal, bıçak ve kaşıklar, fırın kenarları ve kapakları, tencere ve tavalar, mutfak tezgahı, buzdolabı, paslanmaz çelik ve seramik yüzeyler, ızgaralar, mutfak dolapları, kapı, aspiratör başlıkları, metal jaluzi, panjur ve gölgelik, bahçe mobilyaları, bisiklet, araba jantı, mermer granit ve doğal taş yüzeyler, cam…

Sıcak yüzeylerde kullanmadan önce soğutun, spreyi yüzeye 20 cm uzaklıktan sıkın. Biraz bekledikten sonra sünger/bez yardımıyla silin. Yüzeyi suyla duruladıktan sonra sünger/bez yardımıyla silin.

Kesinlikle bende temizlik hastalığı var. 😀 Neyse, şu an gerçekten çok güzel görünüyorlar. Eğer sizinde bu konuda bir deneyiminiz ve tavsiyeniz varsa cevaplarınızı bekliyorum.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSPLAT White Plus: Dişleriniz İçin Yeni Nesil Diş Macunu
Sonraki İçerikÜniversiteye İlk Adım: Eskişehir’e Yerleşmek
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Çaylak bir girişimci adayı sayılabilirim. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri… Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme okuyorum.

1 YORUM

  1. Derz temizliğinde kimyasal kullanmak istemeyen bayanlar için ise, doğal sirke ve toz sodayı derz aralarına katarak, diş fırçası ile temizleyebilirler. Hem organik temizlik ortaya çıkacaktır, hemde kimyasal ürünlere nazaran daha iyi temizlik olacaktır. Dezenfeksiyon yönü ise daha çok.

Bir Cevap Yazın