Dar odalara yapılacak özel dekorasyon önerileri

Dar bir odada dekorasyon yapacaksanız iki şeyi düşünmelisiniz: Bu odanın fonksiyonu ne olacak? Benim ihtiyacım ne? Ama bundan daha zor bir durumdaysanız, örneğin dar-karmakarışık ve kirli bir odada dekorasyon yapacaksanız, Dar Odalara Yapılacak Özel Dekorasyon Önerileri hakkındaki bilgilere göz atın.

2
262
Dar Oda Dekorasyonu

Dar Odalara Yapılacak Özel Dekorasyon Önerileri

Dar bir odada dekorasyon yapacaksanız iki şeyi düşünmelisiniz: Bu odanın fonksiyonu ne olacak? Benim ihtiyacım ne? Ama bundan daha zor bir durumdaysanız, örneğin dar-karmakarışık ve kirli bir odada dekorasyon yapacaksanız, Dar Odalara Yapılacak Özel Dekorasyon Önerileri hakkındaki bilgilere göz atın.

 

Bu odanın fonksiyonu ne olacak?

Bu küçük oda ne olacak? Oturma odası mı, çocuk odası mı, çamaşır odası mı, kiler mi? Önce buna karar vermeniz lazım. Biz bu odayı, son zamanlarda popülaritesi artan, gittikçe daha çok ihtiyaç duyulan bir odaya dönüştürelim: Çamaşır odası. Çamaşır odası, çamaşırları yıkayıp kurutabileceğiniz, ütüleyebileceğiniz, temizlik malzemelerinizi saklayabileceğiniz, küçük ama çok işlevli bir odadır.

 

 Benim ihtiyacım ne?

Ev Planı

Bu odaya gerçekten ihtiyacınız varsa bu işe kalkışın, ya da odayı başka hangi şekilde düzenlemek istiyorsanız ona gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünün. Biz evde fazladan küçük bir oda olduğunu varsayalım, bu odayı da çamaşır odasına dönüştürmek istiyorsunuz. Her oda kendiliğinden musluklarla gelmez, o yüzden eğer bir çamaşır odasına dönüştürecekseniz musluk yaptırmalısınız. Eğer odanın farklı bir fonksiyonu olacaksa, örneğin çocuk odası, ampullerini yenileyin. Onun güvenliği için gerekli olan önlemleri de alın.

Muslukları yaptırdıktan sonra her şey çocuk oyuncağı. Kirli odayı iyice temizleyin, istediğiniz bir renk varsa ona boyayın. Malzemeleri getirip yerleştirmeye başlayın. Çamaşır makinesini, varsa kurutma makinesini getirip yerlerine yerleştirin. Bu makinenin/makinelerin üst tarafına bir raflar hazırlayın. Bu raflara deterjanları, yumuşatıcıları, temizlik malzemelerini, oda parfümünü, ütü suyunu koyun. Eğer raf monte etmek sizin için mümkün değilse veya orada bir olmasını istemiyorsanız, bunun için yan tarafta bazı raflar oluşturabilirsiniz. Ayaklı raflardan alabilirsiniz. Çekmeceli bir dolapta veya büyük bir sepette de saklayabilirsiniz.

Ütü masanızı ve ütünüzü de içeri alın. Bu odalara özgü bazı ütü masaları var. Bunların amacı odada yer tasarrufu sağlamaktır. Duvara monte edilir ve indirildiğinde düz bir ütü masası olur. Kapandığında da alt tabakaya yerleştirilmiş dekoratif ayna görünür. Yer tasarrufu sağlayan başka bir ütü masası ise dolaplı ütü masalarıdır. Ama her şey sizin zevkinize kalmış.

Bu oda için gerekli diğer malzemelerse yer silmek için paspas ve kovası, elektrikli süpürgeniz ve diğer süpürgeler-paspaslar, kurutma askıları ve çamaşır sepetleridir. Gördüğünüz gibi dar bir odadan özel ve işlevsel bir oda oluşturduk. Siz de aklınızdaki fikirleri uygulamaya başlayın!

PAYLAŞ
Önceki İçerikAlevi Köyleri
Sonraki İçerikTarz sahibi olmak isteyenler için alışveriş ipuçları
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

2 YORUMLAR

CEVAP VER