Çin Takvimine Göre Yapılan Hesaplamalar

Anne adayları hamile kalmadan önce ve hamilelik esnasında Çin Takvimi'nden fazlaca yararlanabilmektedirler. Günümüzde oldukça yaygın olan bu hesaplama yöntemleri, bayanlar arasında çok popüler bir uygulamadır. Cinsiyet ve yaş hesaplaması yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunan Çin Takvimi'nde belli hesaplama yöntemlerine de hakim olmanız gerekmektedir.

0
24
Çin Takvimi: Cinsiyet Hesaplama

Anne adayları hamile kalmadan önce ve hamilelik esnasında Çin Takvimi‘nden fazlaca yararlanabilmektedirler. Günümüzde oldukça yaygın olan bu hesaplama yöntemleri, bayanlar arasında çok popüler bir uygulamadır. Cinsiyet ve yaş hesaplaması yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunan Çin Takvimi’nde belli hesaplama yöntemlerine de hakim olmanız gerekmektedir. Bu iki hesaplama yöntemi birbirine bağlı yöntemlerdir. Bu nedenle hesaplama işlemlerinde yapacağınız bir yanlışlık, diğer yönteminde yanlış sonuç vermesine neden olacaktır.

Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama

Bu hesaplama yöntemleri ile Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme işlemi yapılabilmektedir. Bayanlar arasında en popüler olan yöntemlerden biri Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme hesabıdır. Bu yöntem Çin’de 700 yılı aşkın bir süredir kullanıldığı bilinmektedir. Bu nedenle Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme hesabına güven oldukça fazladır. Annenin yaşı ve annenin hamilelik sürecinin başladığı ay ile belirli hesaplama işlemi ile yapılan bu yöntemde doğruluk oranı yaklaşık %80 civarında olduğu söylenebilir.

Hesaplamada 18 ile 45 yaş arası bayanların Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme işlemine izin verilmektedir ve takvimde sol tarafta 18’den 45’e kadar sayılar, üst tarafta ise 12 ay yer almaktadır. Annenin yaşı ile hamileliğin başladığı ayın kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini belirlemektedir. Fakat Mart ayı ve sonrasında doğan annelerin yaşlarına +1 eklemesi gerekmektedir. Bu işlemlerde Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme yönteminin doğru sonuç verebilmesi için Ocak ve Şubat aylarında doğan annelerin Çin Takvimi başlangıç tarihini öğrenmeleri gerekiyor. Annenin doğum tarihi Çin yılı başlangıç tarihinden sonra ise yaşınıza +1 eklemeli, önceyse yaşınıza +2 eklemelisiniz.

Çin Takvimi’ne Göre Yaş Hesaplama Yöntemi

Yaş hesaplaması yapmanız için öncelikle bilmeniz gereken püf nokta; doğum tarihinizin o seneki Çin yılının başlama tarihine göre önce mi yoksa sonra mı olduğudur. Mart ayı ve sonrası doğanlar için normal yaşlarına +1 elemeleri yeterli olacaktır. Ocak ve Şubat aylarında doğanlar için bir yaş farkı çıkabilir. Bu aylarda doğanlar kesinlikle Çin Takvimi başlangıç tarihlerini baz almalıdır.

Çin Takvimi başlangıç yılından önce doğmuş iseniz, miladi yaşınıza +2 eklemeli, başlangıç tarihinden sonra doğmuş iseniz +1 eklemeniz yeterli olacaktır. Burada öncelikle Çin yılında başlangıç tarihlerini öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü yanlış hesaplama sonucu bebeğinizin cinsiyetini de yanlış ayarlamış olursunuz. Genel olarak bakıldığında Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme yönteminde hem annenin yaş hesabının bilinmesi gerekiyor hem de takvime göre cinsiyet belirleme hesabının doğru yapılması gerekiyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDelikli sac: İster dekorasyonda kullanın, ister çevre düzenlemelerinde
Sonraki İçerikKız Öğrenci Yurtları
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Çaylak bir girişimci adayı sayılabilirim. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri… Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme okuyorum.

Bir Cevap Yazın