Bloglara Altın Tepside Fırsat: Bumerang

9
229
blogging
Bumerang Blog Yazarı

Hürriyet Bumerang Servisi nedir?

2007 yılında Hürriyet’in blog ve web sitelerini desteklemek amacıyla kurduğu bir servistir. Proje basit: web sitenizdeki içeriği Bumerang’a gönderiyorsunuz o da YazarKafe projesinde yayınlıyor. Bu sayede görünürlük, trafik kazanıyorsunuz binlerce kişi tarafından. Ayrıca bununla da kalmıyor, firma sahipleri internet tabanlı sosyal medyalarda reklamlarını yayınlamak için Hürriyet’e kat kat paralar ödüyor. Hürriyet’te bu web sayfalarına paylaşmaları için yazı veriyor, karşılığında da para.

Bumerang Logo
Bumerang Logo

Ne kazanacağım ben Bumerang’dan?

Ne mi kazanacaksın dostum. En başta eğer ki yeni isen blog aleminde şu okuyan yok, yazan yok derdinden kurtulacaksın. En azından ben kurtuldum. Tam böyle bıkmıştım artık yazı yazmak içimden gelmiyordu. Bumerang ile biraz heyecana geldim.

  • Anında okuyucu kazanacaksın: Şöyle örnek verebilirim. 5 gün önce WordPress Statistics eklentisinin doğru düzgün çalışmadığını düşündüm. Onun yerine Clicky kurdum. İstatistiklerin yanlış olmadığını her gün 10-20 kişinin blogumu ziyaret ettiğini gördüm. Onlar da tabi sitede en fazla 30-40 saniye kalıyordu -istisnalar hariç-. 4 gün önce forumlarda, sözlüklerde, bloglarda yorumlara dahil oldum. Eh şöyle böyle iyi geldi. En azından bi’ 30 kişi kazandım sayılır. Etti mi 50. Sonra ise Bumerang’a üye oldum. Direkt platin üyelik tipiyle başladım. Hemen 4 tane yazımı paylaştım. 2 gündür Clicky’nin başındayım, kim geldi, nereden geldi, hangi sayfaya girdi, ne kadar kaldı, başka sayfalara geçti mi hepsini 20 saate yakın takip ediyorum. Bir gün ziyaretçi sayım 69, sonraki gün 90, bugün ise 170 kişi oldu. Sırf 102 kişi bugün Bumerang’dan gelmiş. Siz düşünün.
  • Bol bol olmasa da para kazanacaksın: Daha önce kurduğum bi’ derginin web sitesini Bumerang’a kaydetmiştim. Altın üyelik vermişlerdi. Yazar Kafe girişim bile yoktu siz düşünün. Hiç bir şey yapmadan 2 hafta sonra 1,5TL karşılığında yazı paylaşma teklifi geldi. Not: Bumerang’da biriken paralarınızı 50TL’yi geçtiği taktirde alabiliyorsunuz. Alacağınız tutardan da %20’sini kesip gönderiyor. Açık ve net çok kolay bir şekilde para kazanırsın Bumerang ile.
  • Blog yazarlarıyla yüz yüze gelirsin: Bumerang her ay Deneyim Günleri düzenliyor. Bu etkinliklere katılıp yüzlerce blog yazarıyla bir kahve içme fırsatı yakalarsın.

ve benim ilgimi çekmeyen sosyal medya etkinliklerinden hediye kazanırsın.

Yani dostum şunu söylemek istiyorum. Blogun var mı? Blogun varsa Bumerang’a üye oldun mu? Olmadıysan bırak bu yazıyı hemen bu linkten git Bumerang’a kaydol.

Aklimca.com

Güncelleme (11.12.2017)

1 buçuk yıldır bu bloga yazıyorum. Bumerang’ı kullanmayı 1 yıl önce bıraktım. Blog yazmaya ilk başladığım zaman Bumerang benim için gerçekten bir motivasyon kaynağıydı. Aslında Bumerang’dan geldiğini düşündüğüm ziyaretçiler beni motive etmekten başka pekte işe yaramadı. Çünkü sadece belli kategorilerdeki yazılar ilgi çekiyordu. Moda, ev, yaşam, sağlık gibi kategoriler.

Birde tabi ki gelir modeli gerçekten çok zayıf. Açık ve net hiç bir işe yaramaz diyorum.

Bumerang - Yazarkafe

9 YORUMLAR

  1. bımerang dönüşüm olarak inanılmaz etkili. çünkü sen gibi düşünen insanlarla beranbersin. bende platin olmayı beklicem artık. bir fırsatta biz yakalrız belki.

  2. merhaba bende yeni açtığım kişisel blogum için üye olacağım fakat eskiden üye olmuştum yazar kafede yazıların çıkması için bu bahsettiğiniz üyelik tiplerinden mi olması gerekiyor eğer öyleyse bu üyelik tipleri ücretlimi?

  3. Blog yazarları için harbiden altın tepside fırsat. Başlangıç aşamasında geçilmesi gereken merdivenlerden. Para kazandırmasıda heveslendirme adına cok güzel.

  4. Çok güzel bi fırsat bu tür topluluklar. Hem size güzel bi ortam kaynaşma fırsatı veriyor hemde daha çok kişiye ulaşmanızı sağlıyorlar. Bilgilendirme için teşekkürler.

  5. Hürriyetin projelerinden bloggerlar için biçilmiş kaftan. Çok güzel ortam ve çevre edinilmil oluyor. Blog yazarlarının mutlaka içinde olması gereken bi oluşum. Ufakta olsa para kazandırması güzel.

CEVAP VER