Merhaba Herkese! Blog Hayatına!

3
308
Gün Batımı
Sizlere merhaba derken bana eşlik eden güzel manzara.

Merhaba!

Sizlere merhaba derken bana eşlik eden güzel manzara.
Sizlere merhaba derken bana eşlik eden güzel manzara.

Uzun zamandır düşüncelerimde olan blog projeme başlama zamanımın geldiğini hissederek geçen hafta içerisinde açmış olduğum bloga yazmaya bugünden itibaren başlıyorum. Öncelikle bütün blog alemine merhaba.

WordPress’te kendime ait bir tema edinene kadar blogumun ana düzeni şu anki(Web Archive) şekildedir. Umuyorum ki uzun ve ya kısa zamanda geliştirebilirim. Bu konuda her türlü önerilerinize de canı gönülden talip olduğumu belirtmek isterim.

Ne için buradayım?

Şimdilik yazdığım kısa ve daha az girintili çıkıntılı Hakkında yazım için sizi buraya alayım.

Burada olmamın sebebi basit bir şekilde kendime hitap etmek, yazarak para kazanmak kesinlikle değil. İçimde dinmek bilmeyen bir paylaşma içgüdüsü var. Yıllardan beri dergilerde, sayfalarda, sosyal medya hesaplarımda… yazdım durdum. Fakat artık bunları kayıt altına almak, daha fazla insana ulaşmak istiyorum.

Amatör bir girişimci adayıyım. Devamlı olarak kendimi geliştirme hedefim var. Bu amaç uğrunda “insanlarla nasıl iletişim kurulur?”, “etkili iletişim kurma” gibi konuşma sanatlarında belirli bir seviyeye ulaşmak için buradayım. Bugüne kadar konuştuğum binlerce insanların listesine binlercesini, belkide on binlercesini katabilmek için bu internet ağındayım.

Bugüne kadar sayısızca sosyal projede, etkinliklerde ve girişimlerde bulundum. Bütün bunların altına imzamı atmak için bir platforma ihtiyacım vardı. Tümü artık geçmişte kalmış olsa da bundan sonraki projelerimi kaybetmemek adına burada paylaşacağım. Bu blog bir nevi benim için ölçeklenebilir girişim statüsünde. Aynı zamanda bu blogu açma fikri yıllardır aklımda vardı. Aylar önce tekrardan bu isteği canlandıran etki Steve Blank ve Bob Dorf’un yazmış olduğu “Girişimcinin El Kitabı” (The Startup Owner’s Manual) oldu.

Bob Dorf & Steve Blank - Girişimcinin El Kitabı (The Startup Owner's Manual)
Bob Dorf & Steve Blank – Girişimcinin El Kitabı (The Startup Owner’s Manual)

Sonrasında ise Capital‘in yeni sayısında bir yazıda tekrar bir ibareyle karşılaşmam üzerine bugün burada merhaba demekteyim.

Capital Dergisi Temmuz 2016 Sayısı Kapağı
Capital Dergisi Temmuz 2016 Sayısı Kapağı

Şu an düşünmesi korkutuyor beni, gerçekten yazılacak çok şey var. Kendime ufak bir liste yapıp bunu görebileceğim seviyede bir yere yapıştırdım. Devamlı olarak yazacağım yazıların başlıklarını bu notlara yerleştiriyorum. Sadece bu yazıyı yazarken yazmam gereken 8 yazı aklıma geldi. Listenin kabarıklığını ise siz tahmin edin. Bir çok blogta değinilen “Ne yazacağım ben?” sıkıntısını yaşamamak dileğiyle hepinize merhaba.

PAYLAŞ
Sonraki İçerikHönönö nedir? Nasıl içilir?
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

3 YORUMLAR

  1. Ellerinize sağlık, ne iyi yapmışsınız yazmaya başlamakla. Ben kendi hazırladığım tarifleri, gezileri ve daha çok mutfakla ilgili yazıyorum. Senelerdir yazıyorum, daha da çok şey var yazacak.
    Size başarılar dilerim.Kolay gelsin.

CEVAP VER