Berbere İstediğimiz Saç Modeli Nasıl Anlatırız

12
604
saç modeli

Berbere İstediğimiz Modeli Nasıl Anlatırız

Saçlar ve saç modeli kadını kadın yapan her haliyle kadının dişiliğini öne plana çıkaran fiziki görünüm özelliklerimizden bir tanesidir. Farklı farklı renk ve çok çeşitli kesim tarzlarıyla kadınların havasını değiştiren saçlarımızın bakımı için gözden çıkardığımız masraf TÜİK verilerine göre Türkiye’de 357 milyon dolara ulaştı. Kimi zaman berbere gittiğimizde isteğimizin nasıl olduğunu ifade etmekte güçlük çekeriz. Bazen modelin adını verip sana emanetim deriz bazense “istediğim gibi olmadı” deyip dükkândan memnuniyetsiz bir şekilde ayrılırız. Yazımızda Berbere İstediğimiz Modeli Nasıl Anlatırız bu konuyu masaya yatıracağız.

Klasik Küt Model

kut-sac-modeli-aklimca
Klasik küt saç model

Her geçen gün çoğalan bir saç kesimi olan küt saçlar 2016 yılında daha fazla kullanılır oldu. Küt saç modeli için düz klasik küt istiyorum. Ortadan ayırma olsun çenemde kalsın uzunluğu ne toplamayı gerektirsin ne de ensem açılsın ifadeleri yeterli olacaktır. Ya da bu modelde tam açılmış ense de tercih edilebilir.

Küt saç modeli diğer modeller arasında hayatınızı daha fazla kolaylaştıracaktır. Hem bakımı çok kolaydır, hemde size yakışmasının tek ve kolay bir kuralı var. Çenenizin üstünde mi, çenenizin altında mı? Yüz tipinize göre kendiniz karar verebilirsiniz.

Punk Model

Kadınlar için punk saç modeli
Kadınlar için punk saç modeli

Bu model için küt kadar kısa saçlarınız olmalı. Bunu için berberinizin güvenilir hacim veren bir spreye ihtiyacı var. Hareket kazanmasını istediğiniz kısımlar kökler olduğundan bu spreyi köklere sıkmasını isteyeceksiniz. Ayrıca kökler saçın dağınık ve asimetrik göstereceğimiz yer. Spreyi köklerden uçlara kadar uygulayacaksınız. Bu aşamadan sonra saçlarınızdaki gözle görülür bir hareketlenme göreceksiniz. Bu dağınık modelle punk stili saçlar artık sizindir.

Kâse Kesim Kısa Saç

kase-sac-modeli-aklimca

Bu sıra dışı model için de şunları söyleyebilirsiniz. Altları kısaltacaksın tamamen üst kısımlar kulağımın üstünde kalacak. Alnımı tam kapatacak. Kat kat olmayacak. Bu model kısa saç kesimi konusunda daha cesaretli olan kadınlar içindir. Zendeya’da son zamanların kase saç kullanan ünlülerinden bir tanesidir.

Asimetrik Katlar Modeli

Kadınlar için asimetrik saç modeli
Kadınlar için asimetrik saç modeli

Saçlarıma hacim kazandırmak istiyorum. Bunun için kısım kısım aşağıdan yukarı doğru yatay ya da asimetrik küçük kesimler yapacaksın. Asimetrik saç modelleri ile saçlarınızın hacim kazanmama ihtimali yoktur.

Öğrenci Model

3 numara kadın saç modeli
3 numara kadın saç modeli

3 numara saç modeli kadınların yüzünü ortaya çıkartıyor ve gözlerinin güzelliğini ortaya koyuyor. Kadınları farklılaştıran bir model olan 3 numara kadın saç modeli son zamanlarda sokakta görmeye aşina olduğumuz kadınların yeni cesaretlerinden birisi. Oldukça kısa saçın üç numara halidir. Kısa saçların kısalığını ifade etmek için kullanılan 0-1-2 bu sayıları numara diye ifade etmemiz lazım.

Aslan Yelesi Model

Aslan yelesi saç modeli
Aslan yelesi saç modeli

Kadınlarda yükselişe geçen 10 kısa saç modelinden olan aslan yelesi saç modeli için: Kulaklarım ve ensem tamamen kapalı olacak. Alnın isteğe bağlı olarak ya bir kısmı ya da tamamı kapalı olacak. Saçlarımda dik bir şekilde tutam tutam iki parmağınızın arasına alıp keseceksiniz. Bu kısaltmadan sonra uçlara ustaca makas atacaksınız.

Dalgalı Fön Model

Dalgalı fön saç modeli
Dalgalı fön saç modeli

Saçlarımda hem hareket hem düzen hem hacim istiyorum demeniz yetecektir.

 

12 YORUMLAR

  1. valla 20 kuaförede anlatamadım uyuz oldum saçlarımı adam akıllı kestiremiyorum diye ki taaki bursaya gelene kadar bursada aradıgım kuaförü buldum sonunda 😀 gayet mutluyum 😀 ayrıca makaleniz için çok teşekkür ederim aydınlatıcı bir yazı olmuş.

  2. Sitenizi ziyaret edinceye kadar bende kararsızdım nasıl saç modeli kesdirecem diye artık sizinde katkılarınızla bende nasıl modeller elde edeceğime karar veriyorum teşekkür ederim aklımca.com ailesi iyi varsınız.

  3. Kadınlarda uzun saç her zaman favorimdir, üstelik uzun saçlara istenilen şekil ve model verilmesi oldukça kolay oluyor. Resimlere baktığımda “Dalgalı fön saç modeli” başlıklı model tam istediğim ve sevdiğim türde.

  4. valla kadınların en büyük sorununa bir çözüm olabilir 😀
    tabi birde kase kesim saç modelini anlayabilecek bir kuaföre gitmek lazım.

  5. En müzdarip olduğum konulardan bir tanesi bir türlü istediğim modeli anlatamıyorum veya onlar anlamıyor makaleniz oldukça güzel olmuş bakalım birdahaki seferde neler olacak.

CEVAP VER