Bardak Dediğin Hatun Gibi Olmalı

0
254
çay bardağı

Çay içiyoruz işte. Hangi bardakta olursa olsun mu? Ben evinde modernite yanlısı olan bir bireyim. Mutfak mı? Hele ki mutfak. Kullandığım bütün eşyalarımı en özenli şekilde seçerim. Düşünün ki 3 aydır Lav’ın DRN312 ve ZEN313 model bardaklarını takip ediyorum. Hem ikisi arasında karar vermeye çalışıyorum hemde indirim yakalamaya çalışıyorum. Bahsettiğim bardaklar 6’lı olarak 15-20TL arası satış fiyatına sahip. Paraya kıyıp alamıyordum. Bugün Ofix.com’da ZEN313’lerin 7,88TL olduğunu görünce dayanamayıp hem kendime aldım hemde çalıştığım yere 8 kutu aldım. Muhtemelen yarın eşe dosta hediye etmek için 7-8 kutu daha alacağım. Şimdi ise bardak dediğin:

Bardakların kıvrımları her zaman benim ilgimi çekmeli. LAV ise bir çok modelinde bu kıvrımları en modern şekilde tasarlamış. Örneğin bu konuda sanırım DRN312 modelinin eline hiçbir bardak su dökemez.

LAV'ın Derin serisinden DRN312 çay bardağı
LAV’ın Derin serisinden DRN312 çay bardağı

Tabi bardağı o güzel dudağa koyunca ağza taş sokuyormuş gibi bir histe vermeyecek kadar ince olmalı. Bu konuda yine DRN312 ve ZEN313 kapışır. Hatunun beline kolu atınca kavramak lazım o beli. Hatun diyebilmeli yani. İnce belli olacak o bardak.

Bardak dediğin sohbeti böldürmeyecek!

Şimdi düşün ki masa enfes. Yeşillerin arasında beyaz peynirler, közlenmiş domates ve biberler.. Dostlarınla muhabbet ediyorsun. Dostunun birisi kız arkadaşı ile nasıl tanıştığını anlatıyor. Bu sırada da çayın bitti. Haydi önce doldur, sonra kaldığın yerden devam et. Tabi eğer unutulmadıysa. İşte bu yüzden de büyük olmalı. Ne kupa ne kahveci bardağı, tam ortasıdır işte bardak dediğin.

Bardak dediğin ZEN313
Bardak dediğin ZEN313

Masada durmasını bilmeli!

Ne o öyle, ufacık elin çarpıyor bardak devriliyor. Eskide kaldı o altı yuvarlak çay bardakları. Bardak dediğin masaya sağlam oturmalı. Öyle ufacık sarsıntıda, darbede devrilmemeli. Devrilsin, yenisi koyulur ama akıl her zaman o dökülen çayda kalır.

Sizce çay bardağı nasıl olmalı? “Bardak dediğin……….” yazarak düşüncelerinizi mutlaka bana iletin. Ayrıca Ofix.com’a da teşekkürler. Satış fiyatı uygun olduğu için 16 kutuya yakın bardak aldım. O kadar bardağı ne yapacağım bilmiyorum ama, bulurum bir yolunu. 🙂

PAYLAŞ
Önceki İçerikJack Daniel’s Lynchburg Lemonade Tarifi!
Sonraki İçerikJack Daniel’s Tennessee Honey Nedir? Nasıl İçilir?
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

CEVAP VER