Aksaray’da Kiralık Daire Arayanlara Tüyolar…

Aksaray kiralık daire seçeneklerini gözden geçiriyorsanız, bu yazıyı okumadan geçmeyin… Aksaray kiralık ev fiyatları, ulaşım olanakları ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları burada!

0
65
Aksaray kiralık daire fiyatları, ulaşım olanakları
Aksaray kiralık daire fiyatları, ulaşım olanakları

Aksaray kiralık daire seçeneklerini gözden geçiriyorsanız, bu yazıyı okumadan geçmeyin… Aksaray kiralık ev fiyatları, ulaşım olanakları ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları burada!

290 bini aşan nüfusu ile Aksaray, İç Anadolu’nun gözde şehirleri arasında yer alıyor. Yurt içi ve yurt dışına yaptığı satışlarla, Anadolu’nun sanayi başkenti olmaya aday bir kent, sanayisi son yıllarda yaptığı atılımlar ile ildeki kalkınma seviyesini arttırdı. İşsizliği en alt seviyeye çekmeyi başardı. Kalkınma seviyesini yukarılara çeken Aksaray’da emlak piyasası da oldukça hareketlendi. Kiralık daire fiyatları da özellikle son dönemlerde artış gösterdi.

Aksaray Kiralık Daire Seçenekleri ve Fiyatları

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre

Aksaray kiralık ev

fiyatları, 100 metrekarelik bir daire için ortalama 462 TL. Aksaray kiralık daire fiyatları ortalama olarak minimum 347 TL ile maksimum 578 TL arasında değişir. Bu fiyatlar, evin konumuna, yapısına, yapılış yılına, merkeze yakınlık ve uzaklığına göre değişiklik gösteriyor.

Aksaray Ulaşım Olanakları

Aksaray kiralık ev seçeneklerini değerlendirenlerin öncelikle dikkat etmeleri gereken nokta mesafe – uzaklık konusudur. Eğer çocuklu bir aileyseniz ve çocuklarınız okul çağındaysa, Aksaray’ın merkezinde bir ev kiralamanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü kentteki ilkokul, ortaokul ve lise gibi eğitim kurumları çoğunlukla merkezdedir. Ayrıca Aksaray’da üniversite öğrencisiyseniz, otobüs terminaline yakın bir kiralık ev tercih etmenizde fayda var. Terminalden üniversiteye ulaşım için, her beş dakikada bir halk otobüsleri kalkar.

Konut Tipi Tercihi

Aksaray kiralık daire seçenekleri hem geniş bir fiyat yelpazesine hem de çok farklı özelliklere sahip. Daha çok 2+1, 3+1 ve (özellikle yeni yapılar) 4+1 olarak şekillenen dairelerde, ısıtma sistemi dikkat etmeniz gereken önceliklerden. Apartman dairesi ya da müstakil ev seçenekleri arasından hangisini seçerseniz seçin, temiz olmasına da özen göstermelisiniz. Tadilat gerektirmeyen ve size ekstra masrafa yol açmayacak kiralık evler tercih noktanızı oluşturmalı. Eğer apartman dairesi tipinde bir ev kiralayacaksanız, merkezde çok geniş seçenekler sizi bekliyor. Ancak müstakil bir ev tercih edecekseniz, rotanızı il merkezinin çevresindeki semtlere çevirmeniz gerekecek.
Aksaray kiralık ev seçeneklerini gözden geçirenler açısından dikkat edilmesi gereken bir unsur da dairenin konumudur. Aksaray’ın merkezinde bir ev kiralamanız halinde hastanelere ulaşım konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Çünkü il merkezinde ve ilçelerinde birçok hastane bulunur.

Nüfus Bilgileri

Aksaray ili genel olarak genç bir nüfusa sahiptir. Bunun en büyük sebebi, Aksaray Üniversitesi’dir. Sahip olduğu öğrenci potansiyeli ile Aksaray’da evler kolaylıkla kiraya verilebilme özelliği taşır. Ayrıca Aksaray’da nüfus 2017’de yüzde 3.73 oranında artış göstermiştir.

Sosyal İmkanlar

Gelişmişlik düzeyi hızla artan Aksaray’da kültür merkezi mevcuttur. Burada zaman zaman tiyatro ve çeşitli gösteriler sergilenir. Aksaray ayrıca Kapadokya Bölgesi’nin giriş kapısı olarak anılır ve bir müzeye sahiptir. Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Saraltı Yeraltı Şehri, Manastır Vadisi, Aşıklı Höyük ve Güvercin Kayası, Aksaray’da gezilip görülecek etkileyici yerlerdendir.

Eğer Aksaray’a şehir dışından geldiyseniz, öğrenci ya da memursanız ve şehir hakkında bir fikriniz yoksa, zingat.com bölge raporundan şehirdeki satılık, kiralık daireler ve demografik bilgileri detaylıca gözden geçirebilir; Aksaray hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tüm Aksaray kiralık daireler için tıklayın

PAYLAŞ
Önceki İçerikAtıf Hoca’dan: 2018’de Z kuşağı gibi yaşayacağım
Sonraki İçerikSevgililer Günü Hediyelerini Mercek Altına Aldık
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

CEVAP VER