Aklımca’da Blog Güncellemesi – 18 Kasım 2016

Aklımca 5. ayına girdi. Hiç aklımdan geçmeyen yerlere geldi. Her gün bir adım daha geliştirmeye çalıştırdığım Aklımca'dan 4 aya dair güncelleme notlarını yazmak istedim. Öğrendiklerim, yaptıklarım, yapmadıklarım...

2
133

Herkese merhaba,

Aklımca’da 4 aydır yayın yapıyorum. Aklımca benim ilk kişisel web sayfam oldu. Daha önce blog yazmak için yeltenmiş ancak süreklilik sağlayamamıştım. Bu nedenle Aklımca benim için büyük bir öneme sahip. Bu 4 aylık süreçte olabildiğince her gün bir adım daha fazla geliştirmeye çalıştım. Şimdi ise temel bir güncellemeyle tema yenilenmesine gittim. Sancılı bir süreç oldu. Hatta mail aboneliği bulunan okuyucularıma yanlışlıkla 30’dan fazla otomatik mail gönderimiyle rahatsızlık verdim. Bu verdiğim rahatsızlıktan dolayı öncelikle özür dilerim.

Aklımca ne durumda?

Blogum adına 2 değerli aboneliğim var: Blog Sözlük ve Yazarkafe. 36 adet yazı yayınladım, günlük ortalama 40 ziyaretçi bloguma uğruyor.

bitmoloji-tesekkurler-aklimca

Kategorizasyon:

Yazmayı istediğim her kategoriyi eklemiştim aslında. Fakat 4 ayın ardından şimdi bakıyorum da o kategorilere yazmamışım. Bundan sonraki süreçte kategorileri azaltmaya çalışacağım. Kategorilerde ufak düzenlemeler yaparak biraz daha az alanda çalışarak daha kaliteli içerik üretmeye çalışacağım.

İçerik Üretimi:

Olaylar her zaman planladığımız zaman gitmiyor. Planlardaki sapmaları en aza indirgemek gerçekten zor benim için. Dikkatim çok çabuk dağılabiliyor. An itibariyle başlayıp bitirmediğim taslak olarak duran 7 adet yazım mevcut. Tabi birde yazmayı istediklerim var. Bu yüzden yazmak istediğim konu hakkında henüz isteğim soğumadan başlayıp bitirmeye çalışıyorum. Hem vize zamanı olması dolayısıyla hem de misafirlerim olması dolayısıyla son 1 aydır gerçekten ilgilenemedim. Üzücü oldu benim için.

Yaratıcı ve ilgi çekici yazı yazmak ise gerçekten önemli bir konu. Yazdığım bir yazının 250 civarı ziyarete sahip olup bir başka yazının 10 ziyarete sahip olmaması bu konunun önemini yeterince ortaya koyuyor.

Ayrıca yazı yazamadığım zamanlarda da hazır makaleler kurtarıcı oldu. Bu seçenek hakkında pek bir bilgim yoktu Aklımca ile bu kadar ilgilenen kadar. Ancak bir blog yazarının mutlaka bilmesi gereken önemli tekniklerden birisi bu. Malum blogu güncel tutmak önemli.

Tema Seçimi:

Okuyucuların okumak isteyecekleri yazılara kolayca ulaşabilmeleri önemli bir husus. Dolayısıyla blogtaki yazıları ana sayfada sergilemek doğru bir davranış olur. Bunun için Visual Composer kullanmaya başladım. Aynı zamanda blog yazmaya başladığım ilk temayı geride bırakarak Newspaper 7 temasına geçiş yaptım. Newspaper 7 temasıyla blog açılış hızı arttı fakat daha kolay kullanım imkanı sundu.

Eğer temada bir hata olduğunu düşünüyorsanız, bloguma tavsiyeleriniz varsa bana iletişim bölümünden bildirebilirsiniz.

Daha nice güncellemelere…

PAYLAŞ
Önceki İçerikBisiklet ile Frankurt’tan Tahran’a 10.000 Kilometre
Sonraki İçerikInstagram’da Etkileyici Bir Profil Yaratmak
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme ve kinci üniversitede Aşçılık okuyorum. Radyo A'da prodüksiyonda çalışıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri…

2 YORUMLAR

CEVAP VER