Aklımca 6 Nisan’a geri döndü :(

10 Nisan'da zamana ithafen bir yazı kaleme almıştım: Nisan diye bir ay varmış, 10 Nisan 2017 hemde. Bu yazının özelliği Aklımca'daki ilk denemem olmasıydı. Düşünün ki server bile o kadar etkilenmiş ki bu yazıdan database kendisini 6 Nisan'a geri almış. Bir hafta boyunca yazdığım o kadar yazıyı silerken tabiri caizse: gözünün yaşına bile bakmamış!

0
57
Aklımca kişisel blog

10 Nisan’da zamana ithafen bir yazı kaleme almıştım: Nisan diye bir ay varmış, 10 Nisan 2017 hemde. Bu yazının özelliği Aklımca’daki ilk denemem olmasıydı. Düşünün ki server bile o kadar etkilenmiş ki bu yazıdan database kendisini 6 Nisan’a geri almış. Bir hafta boyunca yazdığım o kadar yazıyı silerken tabiri caizse: gözünün yaşına bile bakmamış!

Hiç üzülmedim desem, doğru değil; üzüldüm. Düşünün ki 2 hafta önce daha yeni almış olduğum iPhone 7 Plus telefonum gözümün önünde paramparça oldu ve hiç üzülmedim; ama blogumda olan bu olay beni gerçekten üzdü. Size gerçekten değer veriyorum. Bir linke tıklayıp Aklımca’ya gelince “İlgilendiğiniz sayfa bulunamadı.” diye bir yazıyla karşılaşma ihtimalinizi düşündükçe panik oldum.

İyi yanından bakalım: yazdığım yazıları kurtardım.

Düzenli bir şekilde database yedeği almak

Daha önce herkesten duymuştum bunu. Tabi ki yapmıyordum değil. Aylık olarak Aklımca yedeklerini alıyorum, tesadüfi oldu biraz 6 Nisan’da yedek almam. Daha geriye de ilerleyebilirdim. Bakın ben zamanda geriye yolculuk yapıyorum! 🙂

Eğer blog içerisinde içerik hatalarıyla karşılaşırsanız mutlaka bana bildirim yapın, düzeltmek için can atıyorum.

Kısa süreli aksaklık içinde sizlerden özür diliyorum.

İyi okumalar!

PAYLAŞ
Önceki İçerikNisan diye bir ay varmış, 10 Nisan 2017 hemde
Sonraki İçerik2017’e ait istatistiklerle: Dışarıda yemek yeme olgusu
30 Haziran 1997 Ankara doğumlu bir yengecim. An itibari ile Eskişehir’de yaşıyorum. Couchsurfing ve Warmshowers üyesi Eskişehir couch’uyum. Çaylak bir girişimci adayı sayılabilirim. Hedefim durmadan duraksamadan kendimi geliştirmek. Yeşili, doğayı, müziği, insanları seviyorum. En özel yeteneklerimden biri sayarım: konuşmak. Bir insanın bir diğer insanı anlamaması kadar kötü tek bir şey tanırım. O tek bir şeyi geçince insanları anlamak adına her şeyi yapmayı kendime hedef edindim. Engelleri kaldırmak, bütün engelleri… Üniversite hayatıma Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde devam ediyorum. İşletme okuyorum.

CEVAP VER